Disney+ przejmuje w USA i Kanadzie program „Dancing with the Stars”

  • Internet
  • Serwisy wideo
Autor: rafs

Usługa streamingowa Disney+ pokaże w USA i Kanadzie dwa następne sezony programu „Dancing with the Stars”. Będą to pierwsze programy na żywo, które zostaną nadane w streamingu.

Stanach Zjednoczonych i Kanadzie kolejne dwa sezony „Dancing with the Stars” będą mogło oglądać klienci usługi Disney+. Sezon 31 będzie jesienią 2022 roku, a 32. w 2023 roku. Program będzie nadawany na żywo i będzie pierwszym takim przypadkiem formatu reality show w tych krajach w streamingu.

Sport w miejscu „Tańca z Gwiazdami” w ABC

Disney+ jest własnością Walt Disney Company, tak jak i stacja ABC. W miejscu reality show, ABC pokaże trzy spotkania ligi futbolu amerykańskiego NFL w godzinach 20-22 w poniedziałki w ramach pasma „Monday Night Football”. Jest to możliwe dzięki umowie z ESPN. Stacja chce również poświęcić się innym formatom. Przez 15 lat w tym miejscu w ramówce nadawany był „Taniec z gwiazdami„.

Po 30 sezonach i dwóch spin-offach programu w ABC, „Dancing with the Stars” odejdzie ze stacji, by mogła ona nadać mecze Monday Night Football, tak jak i zainwestować w nową i przyszłą ramówkę

czytamy w oświadczeniu ABC przytaczanym przez „Deadline”. Te również przytacza sukces formatu Kawaler do wzięcia w dwóch poprzednich pasmach nadawanych jesienią. Zdaniem „Deadline”, Disney+ chce przez emisję DwtS wypełnić lukę w streamingu w postaci braku programów rozrywkowych na żywo. W USA w nim nadaje się głównie sport. Ostatnio pokazano na żywo w Prime Video galę rozdania nagród ACM.

Streaming sposobem na powrót widowni?

Periodyk zauważa, że format nie był przez ostatnie lata „maszynką do zarabiania pieniędzy” dla ABC. Oglądalność spadła z 7,3 miliona widzów do 6 milionów.  ABC z programu uczyniło narzędzie do wiązania widzów ze stacją. Nie pomogła jednak zmiana prowadzących na Tyrę Banks i wprowadzenie po raz pierwszy w historii formatu pary tej samej płci. Po sezonie 30 (2021 rok) zdecydowano się na pożegnanie producenta wykonawczego Andrew Llinaresa.

Dancing with the Stars bawiło fanów przez 16 lat w ABC i jesteśmy podekscytowani, że możemy pokazać uwielbiany program ekskluzywnie w Disney+, jako pierwszy program na żywo w historii platformymówi Kareem Daniel, szef Disney Media and Entertainment Distribution

Jak pisze w swoim oświadczeniu Dana Walden, chcą dzięki przeniesieniu formatu na Disney+ przyciągnąć młodszą widownię:

„Dancing with the Stars” było przez 30 sezonów ulubioną podstawą ABC, która dawała dużo radości dla milionów widzów.  Ze względu na poszerzenie oferty w ABC, przeniesienie jest świetną okazją do przedstawienia programu dla nowej generacji fanów na Disney+. Jesteśmy wdzięczni naszym partnerom w BBC Studios i chcemy kontynuować naszą relację z nimi związaną ztym programem, która będzie kontynuowana dzięki Robowi Millsowi i utalentowanemu zespołowi Walt Disney Television Alternative – mówi Dana Walden, prezes ds. rozrywki w Walt Disney Television

„Dancing with the Stars: Taniec z gwiazdami” w Polsce

W Polsce format był nadawany do tej pory przez dwie stacje – Polsat i TVN. Polsat do tej pory nadał 12 sezonów programu w latach 2014-2021. Program od sezonu nadanego jesienią 2021 roku jest emitowany w poniedziałki o godzinie 20:00. Pierwotnie nadawano go w piątki o 20:05. Od marca 2019 roku do 2020 roku w programie zmagania uczestników oceniało trzech jurorów. Od jesieni 2021 roku powrócono do koncepcji czterech jurorów. Do składu dołączył Andrzej Piaseczny. W 2021 roku piątkowe wieczory w ramówce Polsatu przejął program „Twoja twarz brzmi znajomo”. Archiwalne odcinki programów są dostępne w streamingu w ramach usług Polsat Go i Polsat Box Go. Show można także oglądać na żywo za pośrednictwem kanału Polsat dostępnego w ramach tych usług.

TVN w latach 2005-2011 wyemitował 13 sezonów „TzG”. Pierwsza edycja programu była nadawana w soboty o godzinie 21:05. Natomiast od drugiej do trzynastej – w niedziele o 20:05.

Disney+ w Polsce od 14 czerwca. Co w ofercie?

Od wtorku, 14 czerwca będzie dostępna w Polsce platforma Disney+. W ramach subskrypcji będzie można zobaczyć najciekawsze propozycje ze studiów należących do Disneya. Będą nagrodzone i nominowane filmy i seriale jak „The Book of Boba Felt”, „The Mandalorian”, „Moon Knight” czy „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni”. Pojawią się także propozycje spoza studiów Disneya takie jak „Simpsonowie” czy „Chirurdzy”. Dostęp miesięczny będzie kosztował 28,99 zł. Użytkownicy będą mogli zamówić również plan roczny, za który trzeba będzie zapłacić 289,99 zł.