„Diuna”, „Batman” i „Wonder Woman 1984”. Filmowa jesień w TVN

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mab

Telewizja TVN odkrywa kolejne karty ramówki na nadchodzący sezon. Stacja w długie jesienne wieczory zaprosi widzów na hity filmowe prosto z kin.

W serwisie dla prasy zostały udostępnione zdjęcia i opisy produkcji, które planuje pokazać TVN. W ofercie stacji znalazły się filmy, które niedawno można było oglądać na dużym ekranie. Widzowie zobaczą produkcje takie jak „Diuna”, „Batman” i „Wonder Woman 1984”.

Diuna

Już w listopadzie do kin trafi druga część filmu „Diuna”. Natomiast jesienią TVN pokaże, jak rozpoczęła się historia Paula Atreidesa. Temu genialnemu i utalentowanemu młodemu człowiekowi pisane jest wspaniałe przeznaczenie, którego on sam nie jest w stanie pojąć.

Najpierw jednak Paul musi się udać na najbardziej niebezpieczną planetę we wszechświecie, żeby ratować rodzinę i rodaków. Na planecie wybucha zażarty konflikt o dostęp do niewystępującej nigdzie indziej, najcenniejszej ze znanych substancji. Wyzwala ona w ludziach ich największy potencjał. Ale wojnę przetrwają tylko ci, którzy pokonają swój strach.

Diuna
fot. TVN / Warner Bros

Autorem ścieżki dźwiękowej był wielokrotnie nagradzany kompozytor Hans Zimmer. Zdjęcia do „Diuny” powstawały w Budapeszcie i w Jordanii. Producentem jest Warner Bros. Pictures i Legendary Pictures.

Wonder Woman 1984

W kolejnej części Wonder Woman przenosi się w czasie do lat 80. XX wieku. W swojej następnej wielkoekranowej przygodzie stawia czoło dwojgu zupełnie nowym przeciwnikom: Maxowi Lordowi i The Cheetah. „Wonder Woman 1984” to produkcja Warner Bros. Pictures i DC Comics.

Wonder woman 1984
fot. TVN / Warner Bros

Godzilla vs. Kong

Film ukazuje pojedynek dwóch legendarnych przeciwników w spektakularnej batalii, której stawką są następne stulecia zagrożonego świata. Kong i jego obrońcy podejmują niebezpieczną wyprawę w celu odnalezienia prawdziwego domu kolosa. Towarzyszy im Jia, młoda sierota, którą z Kongiem łączy wyjątkowa i silna zażyłość.

Niespodziewanie na drodze ekspedycji staje wściekła Godzilla, siejąc zniszczenie po całym globie. Monumentalne starcie tych dwóch tytanów, zaaranżowane przez pozostające w ukryciu siły, jest zaledwie początkiem tajemnicy, której rozwiązanie leży głęboko w jądrze Ziemi. Producentem „Godzilla vs. Kong” jest Warner Bros. Pictures i Legendary Pictures.

Godzilla vs. Kong
fot. TVN / Warner Bros

Batman

W 2022 roku swoją premierą światową miał film „Batman”. W produkcji o superbohaterze w podwójnej roli mściciela z Gotham i jego alter ego miliardera-samotnika Bruce’a Wayne’a występuje Robert Pattinson. W obsadzie znaleźli się również m.in. Zoë Kravitz, Paul Dano, Jeffrey Wright i John Turturro. Producentem jest Warner Bros. Pictures.

Batman
fot. TVN / Warner Bros

Właścicielem TVN jest grupa Warner Bros. Discovery.