Discovery i AT&T sfinalizowały transakcję dotyczącą WarnerMedia

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mab

W nocy z 8 na 9 kwietnia (czasu polskiego) Discovery, Inc. oraz AT&T Inc. ogłosiły finalizację transakcji, w wyniku której doszło do połączenia WarnerMedia i Discovery. Efektem fuzji jest powstanie podmiotu na globalnym rynku mediów i rozrywki – Warner Bros. Discovery, Inc.

Warner Bros. Discovery będzie oferować treści własne i licencjonowane, które będą dostępne w telewizji, kinach, a także na platformach streamingowych. W ofercie znajdą się formaty rozrywkowe, seriale, relacje sportowe, czy też programy informacyjne.

Dzięki połączeniu naszych potencjałów i różnych modeli biznesowych, Warner Bros. Discovery zaoferuje widzom zróżnicowane i najpełniejsze portfolio treści – dostępnych w kinach, telewizji i na platformach streamingowych. Jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie zaproponować naszym odbiorcom bogactwo formatów, a połączenie naszych firm będzie sprzyjać ich dalszemu rozwojowi – jednocześnie spełniając oczekiwania naszych akcjonariuszy. Z ogromnym entuzjazmem podchodzę do współpracy naszych zespołów i rozwoju Warner Bros. Discovery jako miejsca, gdzie rodzić się będą nowe, fascynujące historie – informuje David Zaslav, CEO Warner Bros. Discovery.

W Polsce WarnerMedia jest nadawcą między innymi takich grup kanałów jak HBO, Cinemax, czy też Cartoon Network. Natomiast TVN Grupa Discovery odpowiada między innymi za emisję kanałów: TVN, TTV, Metro, Discovery Channel, DTX, TLC i Eurosport. Wśród globalnych marek grup można wymienić również CNN, Warner Bros (producent filmów) i DC Extended Universe.

Dzięki połączeniu z WarnerMedia Discovery zyskuje utalentowany i innowacyjny zespół. Powstaje nowa, prężnie rozwijająca się organizacja o globalnym zasięgu i kompetencjach pozwalających stać na czele transformacji, która ma obecnie miejsce na rynku mediów i rozrywki, dystrybucji skierowanej bezpośrednio do konsumentów (direct-to-consumer) oraz całej branży technologicznej – powiedział John Stankey, CEO AT&T.

Połączenie obu firm ogłoszono w maju 2021 roku. W grudnia Komisja Europejska wyraziła zgodę na fuzję na rynku UE. Zaś w lutym br. rada dyrektorów AT&T zgodziła się na przejęcie WarnerMedia przez Discovery. Od 11 kwietnia Warner Bros. Discovery będzie spółką notowaną na giełdzie Nasdaq pod symbolem „WBD”.