Telewizja Metro z bajkami w języku ukraińskim

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mab

Już 4 kwietnia ofertę naziemnej telewizji Metro wzbogacą bajki w języku ukraińskim. Treści dla najmłodszych emitowane będą codziennie o godzinie 8:00.

Pierwszą animacją, którą zobaczą widzowie w ramach tego cyklu, będzie „Kung Fu Panda” („Панда Кунг-Фу). Produkcja przedstawia szalone przygody odważnego wojownika Po i jego przyjaciół. Jest to serialowe kontynuacja filmowej produkcji.

Wskutek rosyjskiej agresji na Ukrainę, ponad dwa miliony osób uciekających przed wojną przekroczyło granicę, poszukując schronienia na terenie Polski. Najwięcej przybyło matek z dziećmi, których mężowie i ojcowie zostali, by walczyć o wolność swojego kraju – uzasadnia nadawca telewizji Metro.

Od 30 kwietnia Metro pokazywać będzie serial „Spongebob Kanciastoporty” („Губка Боб Квадратні Штани”). Animacja przedstawia przygody tytułowej gąbki, a także jego przyjaciół. Obie produkcje pochodzą z biblioteki ViacomCBS.

Bajki po ukraińsku w internecie

TVN Grupa Discovery, właściciel platformy Player.pl już 8 marca udostępnił bajki w języku ukraińskim. Na specjalnej stronie udostępniono produkcje, takie jak „Dora poznaje świat” („Дора-мандрівниця”) oraz „Psi patrol” („Щенячий патруль”).

Nie byłoby to możliwe bez uprzejmości i zaangażowania grupy medialnej Paramount (dawniej ViacomCBS), która podzieliła produkcjami znanymi z anteny Nickelodeon całkowicie bez opłat – można przeczytać w komunikacie prasowym.

Bajki dla dzieci w języku ukraińskim oferuje również Telewizja Puls, właściciel serwisu PlayPuls.pl. Nadawca udostępnił animacje z ukraińskim dubbingiem, między innymi „Tomek i Przyjaciele”, „Barbie. Dreamhouse”, „Blaze i mega maszyny”, „Top Wing. Ptasia Akademia” i „Wojownicze Żółwie Ninja”. Animacje są dostępne za darmo i bez reklam.