Do TVP Info wrócił program „Forum”. PiS bez reprezentanta

  • TVP
Autor: rafs

Popularny program publicystyczny wrócił do TVP Info.

Po ponad miesiącu przerwy do ramówki TVP Info powrócił program „Forum”. Jest nadawany około godziny 20:20. W programie gośćmi są politycy klubów parlamentarnych obecnych w Sejmie RP.

Program, którego gospodarzem w przeszłości był Adrian Klarenbach, prowadził Maciej Zakrocki. W swoim wstępie wspominał to, że współpracował z programem od jego początku w 1994 roku jako wydawca, a zakończył w 2005 na skutek zmian w mediach publicznych poprzez wejście Joanny Lichockiej do programu. Zakrocki jest autorem książki „Forum 500” poświęconej temu programowi.

W pierwszym programie gościło pięć stronnictw parlamentarnych. Zabrakło przedstawiciela największego klubu parlamentarnego, Prawa i Sprawiedliwości. Byłe ugrupowanie rządzące utrzymuje swój bojkot mediów publicznych z powodu wątpliwości co do ich przejęcia przez nową władzę.

fot. TVP Info/TVP VOD
fot. TVP Info/TVP VOD

Cała oprawa programu wciąż jest oparta na motywie kropli wody i samej „czystej wody” przyświecającej idei zmian w mediach publicznych.

fot. TVP Info/ TVP VOD

Monika Sawka w „19:30”, Justyna Dobrosz-Oracz prowadzi rozmowy polityczne

Zmiany w mediach publicznych nadal trwają. W piątek, 2 lutego Monika Sawka, która w przeszłości prowadziła boczne wydania polsatowskich „Wydarzeń” dołączyła do programu informacyjnego „19:30” jako jego prowadząca.

Wcześniej, bo w czwartek, 1 lutego do zespołu TVP Info dołączyła Justyna Dobrosz-Oracz. Dla dziennikarki politycznej był to powrót po 7 latach do mediów publicznych. Poprowadziła „Gościa Poranka” o 7:15 i 8:15. Wcześniej pracowała w Gazecie Wyborczej.