Justyna Dobrosz-Oracz z Gazety Wyborczej do TVP. „Wierzę w wolne publiczne, różnorodne media.”

  • TVP
Autor: rafs

Kolejny powrót do Telewizji Polskiej.

Do nadawcy publicznego po 7 latach wraca Justyna Dobrosz-Oracz. Informację podał portal TVP Info w środę, 31 stycznia, jednak doniesienia medialne wskazywały na to już kilka dni temu.

Justyna Dobrosz-Oracz pracę w Telewizji Polskiej rozpoczęła pod koniec 1998 r. Z nadawcą publicznym współpracowała do momentu przejęcia go przez Prawo i Sprawiedliwość w 2016 roku. Prowadziła rozmowy polityczne „Z refleksem”, „Kwadrans po ósmej” i „Polityka przy kawie”. Pracowała także w redakcji „Teleexpressu” oraz istniejących do grudnia 2023 roku „Wiadomości TVP”. Korespondentka sejmowa i dziennikarka polityczna od 2016 roku była związana z Gazetą Wyborczą.

Swoje pierwsze rozmowy ma poprowadzić w czwartek, 1 lutego o 7:15 i 8:15 w TVP Info. Gośćmi mają być wicepremier, minister obrony Władysław Kosiniak-Kamysz i szefowa resortu zdrowia Izabela Leszczyna. Według podanych informacji na portalu, Dobrosz-Oracz ma pracować nad swoim własnym formatem.

Wracam po latach do TVP, bo mnie nie jest wszystko jedno. Nie chowam głowy w piasek. Trzeba pomóc w odbudowie mediów publicznych. Chcę przywrócić wiarę w prawdę, w dziennikarstwo z pazurem, bez propagandy. A przede wszystkim bez nienawiści. To wielkie wyzwanie. Wracam też na prośbę tysięcy Polaków, którzy w mediach społecznościowych, ale też na ulicy, w sklepie dopingowali mnie do tego. Wierzę w wolne publiczne, różnorodne media. Takie, które troszczą się o ludzi, a nie na nich szczują. Patrzą politykom na ręce, a nie całują po rękach. Będę zadawać trudne pytania, ale uczciwe. Wracam, bo trzeba chuchać i dmuchać na demokrację. Liczę na państwa. Piszcie do mnie na Facebooku, TikToku. Zapraszam do interakcji – powiedziała portalowi tvp.info Justyna Dobrosz-Oracz.

Według informacji Pressserwisu i Wirtualnych Mediów z środy, 31 stycznia, TVP mają zasilić także Paweł Balinowicz (ostatnio RMF FM, ma współpracować z TVP Info) oraz Beata Tadla (ostatnio Onet Rano, ma prowadzić „Pytanie na śniadanie”).

Alternatywny Teleexpress w Telewizji Republika. Prowadzi Rafał Patyra

Telewizja Republika za to w czwartek, 1 lutego wystartuje ze swoim odpowiednikiem „Teleexpressu”. Program o nazwie „Express Republiki” widnieje w ramówce o godzinie 16:55. Jego prowadzącym ma zostać Rafał Patyra,  który był pierwotnie związany z Telewizją Polską. Prowadził w niej oprócz programów sportowych także „Teleexpress”. W Republice nowy program reklamuje jako „prawdziwy polski express”.