Do tyłówki „Wiadomości TVP” wróciły nazwiska przygotowujących program

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Zmiana w tyłówce „Wiadomości TVP”. W poniedziałek, 15 maja w ramach dotychczas nadawanej w TVP1 i TVP Polonia planszy końcowej programu dodano nazwiska pracowników, którzy przygotowali program.

Za program w poniedziałek odpowiedzialni byli Przemysław Wenerski (współpracownik TVP), Marcin Tulicki (zastępca szefowej Wiadomości) i Michał Adamczyk (szef TAI, prowadzący program). Zastąpiły one emitowany od 7 lat w ramach tyłówki lakoniczny zwrot „Przygotował zespół Wiadomości”. Na tę kwestię w swoim artykule zwrócił Presserwis w sobotę, 13 maja.

fot. TVP Stream

Zmiany wprowadzono po objęciu szefostwa w programie przez Marzenę Paczuską w 2016 roku. Wtedy też zrezygnowano z przewijanych z dołu do góry ekranu napisów końcowych z tzw. „listą płac”. Nie brakło w ostatnim czasie opinii,  jakoby twórcy sztandarowego programu Telewizji Polskiej nie chcieli podpisywać się pod zrealizowanym programem.

Olechowski poza TVP. Już ma nową pracę

Jarosław Olechowski przestał być szefem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej i TVP3. Olechowski swoją funkcję jako szef TAI pełnił od sierpnia 2018 roku. Odwołał go zarząd Telewizji Polskiej.  W tle miały być tarcia z prezesem zarządu TVP Mateuszem Matyszkowiczem dotyczące formuły „Wiadomości” i TAI. Jego następcą na stanowisku szefa TAI został Michał Adamczyk, dotychczasowy prezenter „Wiadomości” czy „Strefy starcia”. Współpracuje on z TVP od 20 lat.  Jarosław Olechowski natomiast według informacji Krzysztofa Berendy, dziennikarza radia RMF został doradcą społecznym ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Swoją funkcję ma pełnić nieodpłatnie. W resorcie ma zajmować się między innymi komunikacją.