Covid-19: Świat w zagrożeniu

Premiera dokumentu „Covid-19: Świat w zagrożeniu” 28 czerwca w TVN

mbog

28 czerwca na antenie TVN odbędzie się dwuczęściowa premiera najnowszego filmu reporterów „Superwizjera” – „Covid-19: Świat w zagrożeniu”. Tym razem dziennikarze programu przyjrzeli się, jak rozprzestrzeniająca się pandemia zmieniła życie ludzi na całym świecie.

Dokument został zrealizowany w wyjątkowej sytuacji – podczas światowej izolacji spowodowanej pandemią koronawirusa. Dziennikarze „Superwizjera” postanowili pokazać ludzi, których życie w szczególny sposób zostało zmienione przez rozprzestrzeniające się zakażenie.

Historie, które widzowie zobaczą w filmie pochodzą z Chin, Włoch, Wielkiej Brytanii, USA, Ekwadoru i Indii. Autorzy dotarli do wielu unikatowych materiałów i zdjęć, często drastycznych. Jak informuje nadawca, wiele wątków ukaże nieznany do tej pory wymiar pandemii.

To wyjątkowa produkcja. Wspólna, niezwykle trudna i wymagająca praca całego zespołu „Superwizjera” i wielu innych dziennikarzy. Wszystko powstało zdalnie, w sytuacji globalnego lock-downu. Ten film to spacer po świecie, w niezwykle trudnym czasie i ukazujący wyjątkowe zdarzenia. Obejrzałem już wiele filmów o koronawirusie, ale myślę, że ten jest inny niż one wszystkie – poinformował Jarosław Jabrzyk, współautor i producent filmu „Covid-19: Świat w zagrożeniu”.

Wkrótce po emisji w Polsce produkcja trafi do dystrybucji zagranicznej. Film dokumentalny pokażą kanały z rodziny Discovery.

Premiera „Covid-19: Świat w zagrożeniu” w niedzielę, 28 czerwca w TVN. Film zostanie pokazany w dwóch częściach. Emisja pierwszej odbędzie się o godzinie 20:00, przed blokiem „Czas decyzji – wieczór wyborczy”, drugiej natomiast tuż po nim, około godziny 21:55. W środę, 8 lipca o godzinie 21:00 stacja przypomni dokument.