Dokument Martyny Wojciechowskiej w serwisie Max

  • Internet
  • Serwisy wideo
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mab

W bibliotece filmów dokumentalnych serwisu Max zadebiutowała produkcja „Hope”. Jest to dokument Martyny Wojciechowskiej opowiadający o przerażającym procederze oskarżania niewinnych dzieci o czary w Nigerii.

W Nigerii, w jednym z najbiedniejszych i najbardziej dotkniętych głodem krajów na świecie, przesądy są częścią życia codziennego. Często w ten sposób tłumaczy się nieszczęścia i wypadki. Dla osób żyjących w skrajnym ubóstwie i pozbawionych szansy na edukację oskarżenia o czary są pretekstem do zmniejszenia liczby osób na utrzymaniu. Często małe dzieci są porzucane przez rodziny, a bezdomne doświadczają różnych form przemocy, są głodzone lub nawet zabijane.

W dokumencie „Hope” widzowie poznają niezwykłe życie Anji Ringgren Lovén, duńskiej pracowniczki humanitarnej i założycielki The Land of Hope, organizacji ratującej i udzielającej schronienia dzieciom oskarżonym o czary, w której obecnie przebywa ich ponad dziewięćdziesięcioro. Hope, porzucone przez rodziców dziecko, jest jednym z nich. Widzowie będą mieli szansę poznać jego losy oraz zobaczyć jego pierwsze spotkanie z biologiczną matką. Narratorką opowieści jest Martyna Wojciechowska.

„Hope” można oglądać w serwisie Max. Ceny za pakiety rozpoczynają się od 19,99 złotych miesięcznie.