Dokument o Krzysztofie Hołowczycu, wyścigi NASCAR, Rajd Polski – jesień w Motowizji

  • Bez kategorii
  • Telewizja
Autor: mbog

Jesienią pojawią się nowe sezony programów znane już widzom Motowizji. Na antenie znajdą się również transmisje wyścigów oraz relacje z rajdów.

Widzowie zobaczą między innymi kolejne odcinki programu Aleksandra Ostrowskiego „Autoportret Ostrego”, testy kolejnych samochodów w „Motojeździe” oraz wieści ze świata motocykli w „Motośladzie”. Ponadto pojawią się premierowe odcinki „Na osi”, „Motowizja Sport PL”, a także „AutoSpeed”.

Krzysztof Hołowczyc – „Motoikona”

We wrześniu Motowizja zaprezentuje dwuczęściowy dokument o Krzysztofie Hołowczycu. Bohater filmu na swoim koncie ma tytuł rajdowego mistrza Europy i trzy rajdowe mistrzostwa Polski. Stanął też na podium w jednym z najtrudniejszych rajdów terenowych na świecie – w Rajdzie Dakar. Dokument premierowo zostanie wyemitowany 7 i 14 września (piątek) o godzinie 22:00.

Transmisje wyścigów

We wrześniu kończy się sezon zasadniczy w Monster Energy NASCAR Cup Series. Wyścig Brickyard 400 na Indianapolis Motor Speedway będzie ostatnią szansą na awans do fazy playoff. Transmisje wyścigów NASCAR w każdą niedzielę września. Najbliższy wyścig z toru Darlington Raceway w nocy z 2 na 3 września o północy.

Pierwszy weekend września to także powrót z wakacji kierowców Euroformuły Open oraz GT Open. Obie serie rywalizować będą na brytyjskim torze Silverstone. Transmisje z wyścigów na antenie Motowizji będą miały miejsce 1 i 2 września, odpowiednio o godzinie 15:00 i 13:30. Trzy tygodnie później odbędzie się runda na legendarnym obiekcie w Monza. Wyścig na żywo do zobaczenia 22 i 23 września o 15:00 i 13:00. W październiku kierowcy przeniosą się do Hiszpanii. W pierwszy weekend miesiąca na torze Jerez odbędzie się przedostatnia runda Euroformuły Open, a dwa tygodnie później obie serie zakończą sezon na Circuit de Barcelona-Catalunya.

Ostatnie starty odbędą się również w ramach niemieckich serii wyścigowych. 8 i 9 września Porsche Carrera Cup Deutschaland, ADAC GT Masters oraz ADAC TCR Germany zostaną rozegrane na torze Sachsenring. Dwa tygodnie później wszystkie trzy serie będą miały swoje rundy na torze Hockenheimringu. Transmisje na antenie Motowizji.

Fani sportów motocyklowych będą mogli zobaczyć podsumowanie rywalizacji w ramach Isle of Man Classic TT i wyścig Bol d’Or, który rozpocznie nowy sezon FIM EWC.

Relacje z rajdów

Ekipa Motowizji będzie na najważniejszych rajdach w Polsce. Od 29 sierpnia do 1 września pod Krakowem rozgrywa się 7. edycja Rajdu Polskiego Historycznego. W tym roku towarzyszyć mu będzie Rajd Polski Nowych Energii. Motowizja została patronem medialnym tego wydarzenia.

Trzy tygodnie później najlepsi rajdowi kierowcy Europy zjadą do Mikołajek, gdzie odbędzie się Rajd Polski. Będzie to finałowa runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz przedostatnia runda Rajdowych Mistrzostw Europy.

We wrześniu i październiku odbędą się również ostatnie trzy rundy OPONEO Mistrzostw Polski w Rallycrossie, a także Driftingowe Mistrzostwa Polski.

Relacje z tych wydarzeń będzie można zobaczyć jesienią na antenie Motowizji.

Kanał Motowizja rozpoczął nadawanie 15 stycznia 2014 roku. Obecnie w  swojej ofercie posiada ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 europejskich i amerykańskich formatów. Telewizja jest kierowana zarówno dla wielbicieli czterech jak i dwóch kółek. Kanał dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków (zasięg techniczny na poziomie 30%).