News omediach.info

Dorota Niećko z Polska Press do TVS

  • Prasa
  • Telewizja
  • Tylko u nas
  • Dzienniki
Autor: rafs

Dorota Niećko od stycznia rozpoczęła współpracę z TVS. Jak dowiedziało się omediach.info, dziennikarka odpowiada m.in. za wydawanie serwisu internetowego stacji.

Dziennikarka po 20 latach odeszła z Dziennika Zachodniego. Wydawała piątkowe wydanie „Dziennika” oraz tworzyła treści dla lokalnego serwisu gazety. Tytuł ten jest wydawany przez Polska Press, spółkę, którą kontroluje od zeszłego roku państwowy koncern PKN Orlen. Współpraca została zakończona z końcem grudnia, a w listopadzie ona, jak i Katarzyna Kapusta pożegnały się z redakcją „DZ”.

Jak dowiedziało się omediach.info, dziennikarka dołączyła do redakcji TVS, gdzie pracuje w charakterze wydawcy serwisu internetowego tvs.pl oraz współpracuje z serwisem informacyjnym „Silesia Flesz”, który publikowany jest na profilu YouTube stacji.

Będę ściśle współpracować (już współpracuję) z serwisem Silesia Flesz, ale moim zadaniem jest praca związana z serwisem internetowym.

W poprzedniej redakcji, choć rzeczywiście byłam wydawcą piątkowego, papierowego piątkowego wydania magazynowego DZ, również zajmowałam się internetem – tłumaczy dziennikarka w rozmowie omediach.info.

Orlen przejął tygodniki i dzienniki lokalne – spadki w sprzedaży

7 grudnia 2020 roku prezes PKN Orlen Daniel Obajtek ogłosił, że spółka przejmuje 120 tygodników i dzienników lokalnych wydawanych przez Polska Press.  Wcześniejszym właścicielem była grupa Verlagsgruppe Passau. Według Obajtka, strategia przejęcia dzienników „wpisuje się w założenia tej strategii w szczególności w zakresie budowy zintegrowanej platformy usług cyfrowych w oparciu o bazę klientów”.  Według danych Polskich Badań Czytelnictwa podanych przez Pressserwis za okres wrzesień-listopad 2021 roku, dzienniki przejęte przez państwowy koncern notują nieraz ponad 20-procentowe spadki w sprzedaży.