Drugi sezon programu „Wyprawa na dno” od 25 sierpnia w National Geographic

  • Telewizja
Autor: mbog

25 sierpnia, w niedzielę National Geographic rozpocznie emisję drugiego sezonu „Wyprawy na dno”. Twórcy serii poszukują najbardziej tajemniczych śladów historii ukrytych przez lata pod powierzchnią wody.

Dzięki nowoczesnym technologiom istnieje możliwość prześwietlenia morskich głębin. National Geographic, wraz z naukowcami wyposażonymi w najnowsze systemy mapowania sonarowego, odwiedzi kolejne miejsca i poszuka ukrytych śladów wielkich bitew, dalekich podróży i dramatycznych wypadków.

W pierwszym odcinku ekipa programu przyjrzy się historii Nowego Jorku. W 2010 roku na Manhattanie odnaleziono statek z końca XVIII wieku. Był on ukryty w sercu Manhattanu – 500 metrów od linii brzegowej i niemal 7 metrów pod ruinami biurowców World Trade Center. Badania przeprowadzone przez archeologów ukazują mniej znane oblicze Nowego Jorku, jako areny wojennych zmagań.

W kolejnych odcinkach widzowie dowiedzą, co skrywa dno kanału La Manche. Ponadto ekipa „Wyprawy na dno” poszuka zaginionych bomb atomowych, które od lat 60. ubiegłego wieku na dnie mórz i oceanów. Szacuje się, że w różnych okolicznościach utracono wtedy około 50 ładunków jądrowych i wielu z nich do dziś nie odnaleziono.

Pierwszy odcinek nowego sezonu „Wyprawy na dno” będzie można obejrzeć 25 sierpnia o godzinie 21:00 na kanale National Geographic.