Drugi sezon serialu „Przybysze” od 5 grudnia w HBO GO

  • Internet
  • Serwisy wideo
Autor: mtom

Platforma HBO GO udostępni 5 grudnia drugi, sześcioodcinkowy sezon serialu wyreżyserowany przez Jensa Liena. W nowym sezonie pojawią się m.in Tobias Santelmann, Paul Kaye i Ann Akin.

„Przybysze” to produkcja stworzona i napisana przez Eilifa Skodvina i Anne Bjørnstad dla platformy HBO Max przez norweską firmę produkcyjną Rubicon TV. Nowy sezon rozpoczyna się w Oslo, którym wstrząsa brutalne morderstwo. Lars i Alfhildr rozpoczynają wspólne śledztwo, które łączy kilka krajów i stuleci w jednym pytaniu: czy Kuba Rozpruwacz mógł przeniknąć do współczesności? Policyjni detektywi wkrótce zdają sobie sprawę, że aby rozwiązać zagadkę, mogą ufać wyłącznie sobie.

fot. Lars Olav Dybvig

W drugim sezonie w rolach głównych Alfhildr i Larsa ponownie występują Krista Kosonen i Nicolai Cleve Broch. W serialu pojawią się również Tobias Santelmann (Upadek królestwa), Paul Kaye (Gra o tron), Ann Akin (Mogę cię zniszczyć), Jade Anouka (Mroczne materie), Billy Postlethwaite (Czarnobyl), Hedda Stiernstedt (The Restaurant) oraz Philip Rosch (Alienista).

Za produkcję „Przybyszów” odpowiedzialny jest Terje Strømstad. Rolę koproducenta pełni Jens Lien, a producentami wykonawczymi są Fridrik Mar, Eilif Skodvin & Anne Bjørnstad. Produkcję z ramienia HBO Max wspierają Christian Wikander, Steve Matthews oraz Antony Root.