Dwa ostatnie rajdy sezonu 2022 WRC z transmisjami na żywo w Motowizji

  • Telewizja
Autor: rafs

Motowizja nada na żywo wybrane etapy dwóch ostatnich rajdów sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata.

WRC zaliczyło w tym roku powrót na antenę Motowizji po kilku latach przerwy. Podsumowania rund nowej ery rajdów, gdzie pierwszy raz w historii o tytuł walczą załogi w samochodach hybrydowych, cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony widzów. Mogli oni zobaczyć pojedynek dwóch weteranów Sebastiena Ogiera i Sebastiena Loeba o zwycięstwo w Rajdzie Monte Carlo. Widzowie mogli zobaczyć odcinki specjalne podczas Rajdu Kenii, wśród śniegów Rajdu Szwecji czy na asfaltowych drogach belgijskiego Rajdu Ypres.

Przede wszystkim widzowie mogli obserwować jazdę najmłodszego rajdowego mistrza świata Kalle Rovanpery. Zachwycił on wszystkich w tym sezonie, wygrywając pięć z jedenastu dotychczasowych rajdów. Załoga Orlen Rally Team. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak  podczas dwóch ostatnich rund sezonu 2022 mogą powtórzyć sukces Roberta Kubicy oraz Macieja Barana z 2013 roku – zostać mistrzami świata WRC2.

Wszystkie rajdowe pozycje Motowizji – podsumowania rund WRC, ERC oraz mistrzostw RSMP i HRSMP, “WRC z Kajetanem Kajetanowiczem”, transmisje z Orlen 78. Rajdu Polski i późniejszych rajdów mistrzostw Europy oraz dokumenty WRC Archiwum – cieszyły się dużym zainteresowaniem widzów w 2022 roku.

Kto skomentuje WRC w Motowizji?

Transmisje Rajdu Katalonii WRC w Motowizji będą w sobotę, 22 października z komentarzem Grzegorza Gaca (związany także z Eurosportem) i Michała Adamiuka (Radio Zet). W niedzielę, 23 października Gaca zastąpi Sławomir Szymczak (w przeszłości komentator Eurosportu, w 2022 roku komentuje WEC w Eleven Sports). W sobotę stacja pokaże 11. i 14. odcinek specjalny, a w niedzielę 17. i 19., ostatni odcinek specjalny rajdu, tzw. Power Stage (czołowa piątka etapu dostaje dodatkowe punkty do klasyfikacji generalnej WRC). W przypadku Rajdu Japonii, stacja ma również nadać 4 odcinki specjalne na żywo. Wszystkie transmisje będą ze studiem rajdowym z analizami gości. W poniedziałek po rajdzie będzie nadawany magazyn podsumowujący wydarzenia.

Nasz odważny krok by ponownie pokazywać relacje z rajdów WRC okazał się być strzałem w dziesiątkę. Widać było ogromny głód emocji na najwyższym poziomie wśród polskich widzów, którzy tłumnie zasiadali przed telewizorami by oglądać najlepszych kierowców świata. Co prawda Kalle Rovanpera zapewnił sobie już tytuł mistrza świata, ale wciąż w grze są pozostałe pozycje na podium oraz sytuacja w klasyfikacjach producentów. Naszych kibiców interesują przede wszystkim losy Kajetana Kajetanowicza, który jest niezwykle bliski mistrzostwa w WRC2. Przez cały sezon nasze kamery podróżowały za nim w każdym zakątku świata gdzie startował. Mocno trzymamy kciuki, że na koniec Rajdu Japonii zostanie wraz z Maciejem Szczepaniakiem mistrzem świata i chcemy, aby wszyscy polscy fani mogli to zobaczyć na żywo. Z wyników oglądalności widzimy, że jest zainteresowanie rajdami w Polsce i jestem głęboko przekonany, że przyszłość tej dyscypliny motorsportu w naszym kraju jest coraz lepsza – zwłaszcza, że mamy także Mikołaja Marczyka, również dzielnie walczącego w WRC2 z coraz lepszymi wynikami. Wszyscy liczymy, że podczas Rajdu Katalonii będzie pojedynkował się jak równy z równym z najlepszymi mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Motowizja od 2022 roku pokazuje WRC, ERC i WRX. Stacja wyemitowała na żywo jako pierwszy polski nadawca wszystkie odcinki specjalne Rajdu Polski. Ten był rozgrywany w ramach Rajdowych Mistrzostw Europy. Motowizja emituje podsumowania rajdów ERC, jak i WRC. Do nich głosu użycza komentator Eurosportu Grzegorz Gacwicemistrz Europy w rajdach samochodowych z roku 1992 u boku Mariana Bublewicza. W ramach umowy z WRC Promoter GmbH rajdowi kibice mogą także obejrzeć historyczne materiały z archiwów cyklu. Stacja nadaje także podsumowania rund World Rallycross Championship – mistrzostw świata w rallycrossie.