„Dzień Polskiej Muzyki” 1 października w stacjach radiowych i telewizyjnych

  • Radio
  • Telewizja
Autor: mbog

W czwartek, 1 października odbędzie się druga edycja specjalnej kampanii mającej na celu promocję polskiej muzyki oraz wsparcie rodzimego rynku muzycznego. Kulminacyjnym punktem kampanii „Dzień Polskiej Muzyki” będzie specjalne pasmo z tylko polską muzyką.

Od godziny 10:00 do 11:00 na antenach ogólnopolskich, regionalnych i lokalnych rozgłośni radiowych oraz w telewizjach muzycznych biorących udział w akcji będą emitowane wyłącznie polskie utwory. Ponadto przez cały dzień będzie jej można usłyszeć znacznie więcej niż zwykle. W studiach radiowych zagoszczą także tego dnia goście, którzy opowiedzą o obecnej sytuacji polskiego rynku muzycznego.

Do akcji w tym roku włączyło się kilkadziesiąt podmiotów. Polska muzyka będzie dominować m.in. w: RMF FM, RMF Maxxx, RMF Classic, Radio Eska, Eska Rock, Radio Złote Przeboje, Rock Radio, Radio Pogoda i Radio Wawa, a także w Polsat Music, 4Fun TV i Eska TV. Kampanię wesprą również stacje MTV Polska, 4Fun Dance i 4Fun Kids. W akcji „Dzień Polskiej Muzyki” uczestniczyć będą także regionalne i lokalne rozgłośnie takie jak: Radio Kolor, Radio Centrum Kalisz, Radio Żnin, Muzyczne Radio i Radio Fest.

W kampanię włączyły się również między innymi największe bileterie w kraju oraz Grupa Empik. Dodatkowo dedykowane playlisty pojawią się w serwisach Tidal, Spotify, Empik Music i YouTube.

Ponadto podczas „Dnia Polskiej Muzyki” zostaną ogłoszeni laureaci tegorocznych nagród Akademii Fonograficznej – „Fryderyki” w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej. Relację z konferencji będzie można śledzić od godziny 13:00 w serwisach Interia.pl oraz TVN24.pl.

Zaplanowana pierwotnie na 14 marca tego roku uroczysta Gala wręczenia nagród w Katowicach została odwołana, tak jak tysiące koncertów i wydarzeń w kraju z powodu pandemii koronawirusa. Cieszymy się, że laureaci najważniejszych nagród branży muzycznej w kraju zostaną ogłoszeni właśnie w „Dzień Polskiej Muzyki” – mówią organizatorzy kampanii.

Pierwsza edycja akcji miała miejsce w 2019 roku. Organizatorem kampanii jest Agencja Artistars i Fundacja Empower Poland.