Lombard. Życie pod zastaw

Dziesiąty sezon serialu „Lombard. Życie pod zastaw” wiosną w TV Puls

mbog

Ekipa serialu „Lombard. Życie pod zastaw” rozpoczęła zdjęcia do nowego, dziesiątego sezonu. Premiera wiosną 2022 roku w TV Puls.

Ponad 4 lata emisji, 10 sezonów i jubileuszowy 500. odcinek – taki bilans odnotuje wiosną serial „Lombard. Życie pod zastaw”. Przez ten czas wydarzyło się wiele w życiu bohaterów. Kazimierz – właściciel tytułowego Lombardu został dziadkiem, czy też wydał córkę za mąż.

To niesamowite, że zaraz kręcimy 500. odcinek! Muszę powiedzieć, że wcale nie zauważyłem, że to tak szybko minęło. Pracujemy w tak dobrym gronie, nasza ekipa jest tak fantastyczna, że znakomicie czujemy się grając w tym serialu, odtwarzając nasze role – mówi Zbigniew Buczkowski, serialowy Kazimierz Barski. – Mam nadzieję, że w nowym, dziesiątym sezonie serialowa rodzina nam się trochę powiększy.

W nowym sezonie w lombardzie nie zabraknie nowych klientów i zaskakujących przedmiotów. Wśród nich widzowie zobaczą m.in. stylowy motocykl, zestaw narzędzi do terapii narzędziowej, kulki antystresowe, czy zabytkową prasę do owoców. W lombardzie pojawią się oczywiście stali, zaprzyjaźnieni klienci jak Filomena, Hofer czy Boguś i Zefel a wraz z nimi – zwariowane wątki.

W życiu głównych bohaterów jak zawsze sporo radości i wyzwań. Andżelika i Mariusz będą przygotowywać się do ślubu. W ich rodzinie nie zabraknie też zmartwień, których przysporzy im nastoletnia córka Mariusza, Julka, i jej podejrzane znajomości. Sporo zamieszania wywoła też pojawienie się pewnej osoby z przeszłości Andżeliki.

Kazimierz i Beata odetchną z ulgą po powrocie Patrycji i ich ukochanego wnuczka Sebusia. Mimo to Kazimierz nadal będzie czujny – głównie z powodu Ryżego. Barscy spróbują zaakceptować gangstera u boku ich synowej.

Z kolei Benia zacznie rozważać powrót do lombardu, a Lolek i Marta zaczną przygotowywać się na powiększenie rodziny.

W obsadzie ponownie znaleźli się m.in.: Zbigniew Buczkowski, Małgorzata Szeptycka, Dominika Skoczylas, Michał Chorosiński, Jerzy Górski, Agata Szafrańska, Paulina Jeżewska, Bogdan Kalus, Krzysztof Hanke i Małgorzata Rożniatowska.

Piosenka oparta na scenariuszu „Lombardu”

W listopadzie w serwisie YouTube zadebiutował utwór Arkadiusza Tańculi (serialowy „Ryży”) – „Co przyniesie jutro?”. Teledysk przedstawia burzliwe losy „Ryżego” i Patrycji. Perypetie tej pary są skomplikowane.

W ostatnim odcinku dziewiątego sezonu, grany przeze mnie Ryży oddał się w ręce sprawiedliwości. Po raz kolejny trafi do więzienia, ale czy rzeczywiście zabawi tam na długo? Ja nie wiem – informuje Arek Tańcula. – Sam jestem ciekawy, jak w nowym sezonie potoczą się losy Ryżego i Patrycji, czy jest jeszcze dla nich szansa na zbudowanie związku? Historię naszej serialowej miłości opowiada teledysk „Co przyniesie jutro”, który można obejrzeć na YouTube.

Autorem i pomysłodawcą piosenki jest Arkadiusz Tańcula, partie kobiece wykonuje Małgorzata Osikowicz, z którą Tańcula współpracował przy piosence „Cokolwiek się wydarzy”. Teledysk nakręcił i zmontował Arkadiusz Wierak.

Dziesiąty, jubileuszowy sezon „Lombard. Życie pod zastaw” wiosną 2022 roku w TV Puls.