„Dzisiaj” TV Republika w nowej oprawie graficznej

  • Telewizja
Autor: rafs

Program „Dzisiaj” ma nową oprawę. Informacje Telewizji Republika zmieniły swoją szatę graficzną i dźwiękową w czwartek, 11 stycznia. Program nadano po marszu zwolenników Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie.

Był naznaczony problemami technicznymi związanymi z łączeniami z reporterami stacji. Pierwsze wydanie w pełnym anturażu nadano w piątek, 12 stycznia o godzinie 19:00. Poprowadziła go Danuta Holecka. Dawna gwiazda telewizji publicznej dołączyła do TV Republika pod koniec 2023 roku. Program nadal jest nadawany z wirtualnego studia w siedzibie stacji.

fot. YT Telewizja Republika

W programie poruszono pięć tematów. Były nimi decyzja o niewpisaniu nowych władz Polskiego Radia do KRS, procedowaniu ułaskawienia Kamińskiego i Wąsika, marszu z czwartku, 11 stycznia, zawiadomienia do prokuratury dotyczącego marszałka Sejmu oraz o odwołaniu prokuratora krajowego ze stanowiska. Obrazek w tle prezentera dotyczy informacji, która jest aktualnie przedstawiana.

fot. Telewizja Republika

W ostatnim czasie do Telewizji Republika dołączyli dawni pracownicy Telewizji Polskiej. Programy w stacji tworzą oprócz Michała Rachonia także były reporter „Wiadomości TVP” Adrian Borecki oraz były reporter sejmowy TVP Info, Miłosz Kłeczek. Nie brak opinii, że styl prowadzenia programów i prezentowania materiałów jest podobny do tego, który przedstawiano w Telewizji Polskiej do 20 grudnia 2023 roku.

Rośnie oglądalność TV Republika, ale zmniejsza się liczba reklamodawców

Oglądalność Telewizji Republika cały czas wzrasta. Nadawca w dniu marszu organizowanego w Warszawie miał 6% udziałów w rynku. Zajął tym samym piąte miejsce.

Jednocześnie ze stacji z uwagi na prezentowane rozmowy z m.in. Janem Pietrzakiem wycofują się liczni reklamodawcy z pakietu Polsat Media. Przez to obecnie w blokach reklamowych są spoty prasy Tomasza Sakiewicza. Wśród mark, które nie prezentują już swoich reklam są między innymi Żabka, Carrefour, Ikea czy też STS.