Edyta Iwaniuk została szefem działu wideo „Gazety Wyborczej”

  • Internet
  • Prasa
  • Agora
  • Dzienniki
Autor: mnie

Edyta Iwaniuk objęła funkcję szefa działu wideo „Gazety Wyborczej” i Wyborcza.pl. Od lutego br. Iwaniuk odpowiada za prowadzenie i zarządzanie zespołem wideo, w tym koordynację pracy reporterów i operatorów, a także za linię redakcyjną, nowości programowe oraz rozwój części newsowej wideo.

Dyrektorem działu wideo, multimediów i festiwali „Gazety Wyborczej” pozostaje Joanna Parczyńska. Do listopada 2017 r. obowiązki szefa działu wideo pełnił Roman Imielski, który został wtedy kierownikiem działu Kraj „Gazety Wyborczej”.

Edyta Iwaniuk jest związana z Agorą od 15 lat. Od 2004 do 2009 roku pracowała w Radiu TOK FM jako wydawczyni programów, reporterka, prowadząca autorski program „Multi Kulti” oraz szefowa działu kultura. Od 2015 roku pracuje w dziale wideo „Gazety Wyborczej”. Jest pomysłodawczynią i realizatorką cyklu „W pożyczonych garniturach” oraz multireportażu „Posłuchaj Polski”. Jest absolwentką dziennikarstwa oraz etnologii na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowała również na Uniwersytecie Kopenhaskim.