Ekstraklasa wraca do Telewizji Polskiej. Jeden mecz w kolejce

  • TVP
Autor: rafs

Ważne prawa sportowe wracają do Telewizji Polskiej.

Chodzi o Ekstraklasę. Rozgrywki polskiej najwyższej klasy rozgrywkowej nie były pokazywane od początku sezonu. Wygasła bowiem sublicencja między Canal+ i TVP na pokazywanie spotkań.

Negocjacje nad nowym kontraktem trwały ponad rok.

W czwartek, 8 lutego TVP podpisała umowę na pokazywanie Ekstraklasy. W każdej kolejce będzie transmitowane jedno spotkanie.

Pierwszym będzie mecz w niedzielę, 11 lutego o 17:30 między Śląskiem Wrocław a Pogonią Szczecin. Transmisja będzie w TVP Sport. Nowa umowa zawiera także klauzulę pozwalającą na transmisje w TVP1 i TVP2.

W tym sezonie Telewizja Polska będzie pokazywać mecze w paśmie stałym – w niedzielę o godzinie 17:30, kiedy zazwyczaj odbywają się najbardziej atrakcyjne spotkania PKO Bank Polski Ekstraklasy (w przypadku kolizji programowych z innymi ważnymi wydarzeniami, transmisje będą możliwe również w inne dni).

Jesteśmy zadowoleni z efektu negocjacji. Podpisana umowa cieszy i potwierdza naszą wizję sportu, który powinien być dostępny szeroko i za darmo dla wszystkich widzów. TVP jest miejscem spotkań Polaków, którzy kochają piłkę nożną, chcą oglądać zmagania najlepszych, kibicować ulubionym drużynom w ich drodze po sportowe trofea, dlatego czynimy starania, by mieli taką możliwość, wybierając ofertę TVP – powiedział Tomasz Sygut, dyrektor generalny Telewizji Polskiej.

Redakcja TVP Sport jest doskonale przygotowana do stojącego przed nami wyzwania. Mamy świetny zespół, z doświadczonymi komentatorami na czele, który transmisjom zapewni najwyższy poziom merytoryczny. Cieszy mnie fakt, iż Telewizja Polska na dobre staje się domem polskiego futbolu, bo Ekstraklasa dołącza do transmitowanych w TVP spotkań reprezentacji Polski, drużyn młodzieżowych, polskich klubów w europejskich pucharach i 2. Ligi, a także meczów 1. Ligi oraz Pucharu Polski, które zagoszczą na naszych antenach już od przyszłego sezonu – dodał Jakub Kwiatkowski, dyrektor TVP Sport.

Testy przedsezonowe F1 w Viaplay

Viaplay ponownie pokaże testy przedsezonowe Formuły 1 w Bahrajnie. Będzie to okazja do sprawdzenia nowych konstrukcji przez zespoły.  Próby odbędą się w Bahrajnie w dniach 21-23 lutego 2024 roku. To w tym miejscu tydzień później rozpocznie się sezon Formuły 1. Na miejscu mają być obecni komentatorzy Michał Gąsiorowski i Mikołaj Sokół.