Eliminacje do Ligi Mistrzów i Ligi Konferencji Europy – rewanżowe mecze Legii i Śląska w TV

• Telewizja
  • Polsat
  • TVP
Autor: rafs

Legia Warszawa i Śląsk Wrocław udanie rozpoczęły przygodę z europejskimi pucharami w tym sezonie. Aby awansować do następnej rundy, muszą pokonać rywali, czyli Bodo/Glimt i Paide Linnameeskond po raz drugi. Transmisja spotkania Legii w TVP Sport, Śląska w Polsacie Sport i Super Polsacie.

Legia Warszawa od wyjazdu do Norwegii rozpoczęła swoje eliminacje. W pierwszym meczu, który odbywał się w Norwegii podopieczni Czesława Michniewicza wygrali z mistrzem Norwegii Bodo/Glimt 3:2. Dla stołecznej drużyny trafiali Luquinhas oraz dwa razy Emreli. Norweska drużyna trafiała przed przerwą raz za sprawą Botheima oraz pod koniec, gdy strzelał Pernambuco. Drugie starcie zostanie rozegrane w środę, 14 lipca na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie.

Transmisję spotkania będzie można obejrzeć na antenie TVP Sport oraz na kanale YouTube stacji. Przedmeczowe studio rozpocznie się o godzinie 19:00. W nim gośćmi Rafała Patyry będą Sebastian Mila i Andrzej Strejlau. Transmisja meczu rozpocznie się o 19:55, a ten skomentują Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn.

Śląsk Wrocław pierwszy mecz eliminacyjny rozegrał w Estonii. Drużyna Jacka Magiery, którego nie było na meczu ze względu na pozytywny test na obecność koronawirusa wygrała z Paide Linnameeskond 2:1. Dla wrocławian trafiali Piasecki i Tarnas, choć zawodnik z Wrocławia strzelił także dla gospodarzy, bo Golla zdobył samobójcze trafienie. Drugi mecz piłkarze WKSu rozegrają w czwartek, 15 lipca na Stadionie Wrocław. To powrót europucharów do Wrocławia po 6 latach przerwy.

Transmisję spotkania będzie można obejrzeć na antenie Polsatu Sport i Super Polsatu, a jej początek o godzinie 20:50. Telewizja Polsat nie przewidziała studia przed- i pomeczowego.