Elżbieta Żywioł odchodzi z TVP INFO. „Pora iść dalej”

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mtom

Elżbieta Żywioł zakończyła pracę w TVP INFO w czwartek, 2 maja br. To jedna z niewielu twarzy kanału informacyjnego Telewizji Polskiej które przetrwały zmiany w mediach publicznych pod koniec grudnia 2023 roku.

Prezenterka opublikowała w social mediach post, w którym żegna się z widzami: „Zakończyła się moja przygoda z Telewizją Polską. 11 lat – tysiące relacji i programów. Pora iść dalej. W tę podróż zabieram tych którzy są obok mnie. Bez Was to nie ma sensu”. Żywioł była jedną z nielicznych twarzy TVP INFO, która pozostała w redakcji po wznowieniu emisji 29 grudnia 2023 roku. Początkowo pojawiła się jako gospodyni serwisów informacyjnych 6 stycznia br.

Po negatywnych reakcjach internautów, którzy zarzucali jej firmowanie stronniczych materiałów atakujących ówczesną opozycję, dyrektor anteny postanowił zdjąć Elżbietę Żywioł z wizji, pozostawiając ją jednocześnie w redakcji. Mimo tego, na łamach tygodnika „Polityka” wyraził się o niej w pochlebnych słowach:

W przypadku Elżbiety Żywioł, zresztą bardzo sprawnej prezenterki, posłuchaliśmy głosu widzów i wycofaliśmy ją z anteny – powiedział Paweł Moskalewicz w rozmowie z Malwiną Dziedzic 10 stycznia 2024 roku.

W gronie prowadzących TVP INFO są obecnie m.in. Joanna Mąkosa, Jonasz Jasnorzewski, Wioleta Wramba, Wojciech Szeląg czy Olimpia Górska.