TVP Info ponownie nadaje. Uboga ramówka

  • TVP
Autor: rafs

TVP Info wróciło do nadawania programu. Przedstawiamy raport z pierwszych 24 godzin emisji.

Kanał wznowił emisję w piątek, 29 grudnia o godzinie 19:30 od programu informacyjnego Jedynki. Prowadziła go Joanna Dunikowska-Paź. Po nim nadano rozmowę z generałem Waldemarem Skrzypczakiem w ramach „Gościa 19:30”.

O 20:15 kanał wyemitował program „Publicystyka TVP Info”, który, jak można przypuszczać, zastąpi „Minęła 20”. Poprowadził go Jarosław Kulczycki. Prezenter na początku wygłosił manifest dotyczący tego, że w TVP będą dawać głos wszystkim stronom sporu politycznego i społecznego. W programie pojawiła się debata dotycząca mediów publicznych z udziałem dziennikarzy i medioznawców, w tym członka KRRiT Tadeusza Kowalskiego, dziennikarza Jana Pawlickiego i Kasi Madery z BBC. Jedyna kobieta w gronie ekspertów zwróciła uwagę na brak parytetów płciowych w programie.

W ramówce pojawiły się serwisy informacyjne, pierwszy z nich poprowadził Zbigniew Łuczyński, który wcześniej był gospodarzem magazynu „Uwaga!” w TVN. Po serwisach wyemitowano „Dziennik Regionów” oraz „Telekurier”.

Pierwszy program na żywo następnego dnia wyemitowano o godzinie 7:00. „INFOporanek” prowadziła Joanna Dunikowska-Paź. W paśmie pojawiły się serwisy informacyjne, rozmowy oraz prognoza pogoda. Gospodarzem programów od godziny 11:00 był Jacek Zimnik, wcześniej związany z Superstacją i News24.

W programie publicystycznym o 17:30, który zastąpił „O co chodzi?”, gospodarzem był Maciej Zakrocki z Radia TOK FM. Zakrocki prowadził również program o 20:05, w którym gośćmi byli publicyści: Renata Kim, Blanka Mikołajewska, Andrzej Stankiewicz, Łukasz Warzecha i Łukasz Lipiński. Dla publicystów była to pierwsza wizyta w Telewizji Polskiej od lat.

TVP Info nadaje, profil na portalu X nadal w rękach starej władzy

Kanał TVP Info, co prawda, wznowił emisję, ale nadal stacja nie posiada profilu na portalu X. Dostęp do konta mają osoby, które nie uznają nowych władz Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Administrują nim najprawdopodobniej Samuel Pereira i Radosław Poszwiński. Publikują informacje wspierające „prezesa TVP” Michała Adamczyka.