EURO 2020 w serwisach Wirtualnej Polski. Specjalna stacja radiowa w Open FM

  • Internet
  • WP
Autor: mbog

Wirtualna Polska przygotowała specjalną propozycję dla kibiców podczas Euro 2020. Mistrzostwa będą relacjonowane w serwisie WP SportoweFakty i w sportowej części o2.pl. Specjalny moduł pojawi się na Stronie Głównej WP. O zmaganiach piłkarzy będzie można też posłuchać w Open FM.

Wirtualna Polska przygotowała dla kibiców specjalny serwis dedykowany Euro 2020. Fani futbolu znajdą tam wszystko, co niezbędne podczas turnieju piłkarskiego: terminarze meczów, tabele, drabinkę turniejową, informacje o reprezentacji Polski, komentarze ekspertów, materiały wideo oraz statystyki. Część zestawień będzie dla WP SportoweFakty przygotowywał serwis statystyczny SofaScore.

W pracę przy obsłudze Euro 2020 będzie zaangażowanych blisko 100 osób. To dziennikarze, redaktorzy, reporterzy i wydawcy, stali współpracownicy, a także ludzie odpowiedzialni za produkcję wideo. Dla nas jako redakcji to kluczowy moment i sportowe święto – mówi Paweł Kapusta, redaktor naczelny WP SportoweFakty i wicenaczelny Wirtualnej Polski.

Redakcja przygotowała dla użytkowników specjalny program na żywo poświęcony turniejowi – „Prosto z Mistrzostw”. Prowadzącymi program będą Mateusz Skwierawski i Dariusz Tuzimek,
a wśród ekspertów znajdzie się m.in. Radosław Majdan. W trakcie trwania programu odbywać się będą łączenia zarówno z bazą pobytową polskiej kadry, jak i miastami, które są gospodarzami Euro. W bazie Polaków w Sopocie oraz w miastach gospodarzach polskich meczów (Petersburg i Sewilla) będzie pracować kilkanaście osób, m.in. reporterzy: Dariusz Faron i Grzegorz Wojnarowski.

Zbliżające się Euro ma bardzo niestandardową formułę, bo odbywa się aż w 12 miastach Europy. My również postanowiliśmy dotrzeć z naszymi treściami sportowymi znacznie szerzej niż tylko w obrębie jednego, dwóch gospodarzy piłkarskiego kontentu. Wirtualna Polska w tym roku przygotowała aż 5 platform komunikacji z kibicem na Euro – mówi Michał Chabas, Head of Sport w Wirtualnej Polsce.

O wydarzeniach podczas Euro 2020 Wirtualna Polska planuje informować nie tylko w dedykowanym sportowi serwisie tematycznym. W Open FM powstanie specjalna stacja Radio Euro, gdzie można będzie posłuchać audycji i muzyki związanej z mistrzostwami. Ponadto dzięki aplikacji WP Pilot będzie można zobaczyć na żywo wszystkie mecze mistrzostw, które będą transmitowane na antenach Telewizji Polskiej. Z kolei sportowe strony o2.pl dostarczą użytkownikom rozrywkowego, lifestylowego kontentu wokół imprezy.