European Ice Speedway Championship na żywo w nSport+ i Canal+ Online

  • Telewizja
  • Canal+
Autor: mtom

W sobotę, 4 grudnia nSport+ oraz w serwis Canal+ Online pokaże Indywidualne Mistrzostwa Europy w żużlu na lodzie – European Ice Speedway Championship. Zawody skomentują Michał Łopaciński i Krzysztof Cegielski.

Formuła zawodów przewiduje 20 wyścigów w fazie zasadniczej, po której dwóch najskuteczniejszych zawodników znajdzie miejsce w biegu finałowym. O pozostałe dwa walka toczyć się będzie w barażu, do którego staną żużlowcy z miejsc 3-6 po fazie zasadniczej. W imprezie wezmą udział żużlowcy z 9 krajów. Trzy miejsca przypadły reprezentantom Szwecji. Po 2 zawodników przyślą do naszego kraju Austriacy, Czesi, Finowie, Holendrzy i Rosjanie. Po jednym z kolei desygnują federacje Niemiec, Włoch i Polski.

European Ice Speedway Championship – gdzie będzie można oglądać rozgrywki?

Start transmisji zaplanowany jest na 18:45 w nSport+ oraz w serwisie Canal+ Online. Zawody skomentują Michał Łopaciński i Krzysztof Cegielski, a studio poprowadzi Marcin Majewski. W Tomaszowie Mazowieckim na widzów będą czekali reporterzy – Łukasz Benz i Edward Durda.

European Ice Speedway Championship odbędą się w Polsce po raz trzeci. W 2008 roku medale tej imprezy rozdano w Sanoku, gdy jedyny raz w historii tego sportu zdarzyło się, że po złoto sięgnął reprezentant innego kraju niż Rosja. Wygrał wówczas Austriak Franz Zorn. W ubiegłym roku impreza ta zawitała do naszego kraju po raz drugi, zwycięzcą został Rosjanin Dmitrij Soliannikov. Ten ostatni będzie bronił tytułu w Tomaszowie Mazowieckim. Oprócz niego w stawce zobaczymy dziewięciu innych zawodników, którzy startowali przed rokiem, w tym jedynego Polaka Michała Knappa.