TVP1, TVP ABC i TVP Polonia pokażą Konkurs Piosenki „Eurowizja Junior 2021”

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Telewizja Polska w niedzielę, 19 grudnia pokaże Konkurs Piosenki Eurowizji Dla Dzieci 2021, który odbędzie się w Paryżu. Transmisja będzie dostępna na trzech antenach publicznego nadawcy – TVP1, TVP ABC i TVP Polonia

Konkurs rozpocznie się w niedzielę, 19 grudnia o godzinie 16:00. Konkurs odbędzie się w Paryżu z uwagi na zeszłoroczny tryumf reprezentantki Francji Valentiny z utworem „J’Imagine”. Hasłem konkursu jest „Imagine”. W rywalizacji weźmie udział 19 państw. Po rocznej absencji spowodowanej pandemią COVID-19 do konkursu wracają Albania, Armenia, Irlandia, Macedonia Północna, Portugalia oraz Włochy. Natomiast, po kilkuletniej przerwie do konkursu wracają Azerbejdżan i Bułgaria. W „Eurowizji Junior” nie weźmie udział reprezentant Białorusi z uwagi na usunięcie BTRC z grona Europejskiej Unii Nadawców.

Sara James reprezentantką Polski na JESC 2021

Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji Dla Dzieci będzie reprezentowała Sara James. Wygrała w tym roku The Voice Kids oraz krajowe eliminacje Junior Eurowizji w ramach programu „Szansa na Sukces”. James wystąpi z utworem „Somebody”, który zawiera słowa w języku polskim i angielskim. To ósmy udział Polski w tym konkursie. Najlepszym wynikiem była wygrana w 2018 i 2019 roku możliwa dzięki występom Roksany Węgiel i Viki Gabor. W 2020 roku reprezentantką Polski była Ala Tracz, która zajęła 9. miejsce.

Występ z utworem w ramach finału krajowych eliminacji:

Teledysk do utworu: