Eurowizja w TVP. Krystian Ochman w drugim półfinale

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mab

10 maja odbędzie się pierwszy półfinał 66. Konkursu Piosenki Eurowizji. Reprezentant Polski, Krystian Ochman wystąpi dwa dni później, w drugim półfinale. Transmisje koncertów w Telewizji Polskiej.

66. Konkurs Piosenki Eurowizji, dzięki zeszłorocznemu zwycięstwu reprezentującego Italię zespołu Maneskin, odbędzie się we Włoszech. Miastem organizującym imprezę jest Turyn. Podobnie jak w poprzednich latach, i tym razem konkurs będzie podzielony na trzy koncerty – dwa półfinały oraz wielki finał. Odbędą się one w turyńskiej hali PalaOlimpico (Pala Alpitour).

Polska w drugim półfinale

10 maja o godzinie 21:00 rozpocznie się pierwszy półfinał. Wystąpią reprezentanci 17 państw, a wśród nich: Ukraina, Szwajcaria, Austria, Islandia i Norwegia. Polacy tego dnia nie będą mogli głosować na swoich faworytów.

W czwartek, 12 maja o godzinie 21:00 będzie można obejrzeć drugi półfinał. Tym razem na scenie pojawi się m.in. Polak wraz z tancerkami Egurrola Dance Studio. Krystian Ochman wystąpi jako czternasty. Dziesięcioro z osiemnastu wykonawców z największą liczbą punktów zdobytych w głosowaniu jurorów i telewidzów awansuje do wielkiego finału, zaplanowanego na sobotę, 14 maja. Koncerty skomentują Marek Sierocki i Aleksander Sikora.

Transmisji koncertów na antenach TVP towarzyszyć będą relacje i łączenia z Turynu. W czwartek, 12 maja przed drugim półfinałem widzowie TVP będą mieli okazję zajrzeć za kulisy imprezy w ramach wejść oprawowych zaplanowanych na godzinę 17:50, 20:05 i 20:25 oraz w sobotę, w dniu finału o 14:30, 17:25 i 20:05.

Natomiast w sobotę, 14 maja, bezpośrednio przed wielkim finałem, TVP1 pokaże reportaż Mateusza Szymkowiaka prezentujący artystyczną drogę Krystiana Ochmana, która zaprowadziła go do Turynu. Kamery TVP towarzyszyły Krystianowi za kulisami konkursu, na słynnym turkusowym dywanie, podczas prób i w czasie wolnym. Jak informuje nadawca, w reportażu nie zabraknie także unikalnych materiałów archiwalnych.

Eurowizja 2022 – jak głosować?

Polacy będą mogli oddawać swoje głosy na uczestników 66. Konkursu Piosenki Eurowizji podczas drugiego półfinału oraz finału. Z terytorium kraju nie będzie można wysyłać SMSów na Krystiana Ochmana. Głosowanie rozpocznie się po ostatnim konkursowym występie. Koszt wiadomości SMS w Polsce to 3,66 złotych z VAT.

Transmisja 66. Konkursu Piosenki Eurowizji 10, 12 i 14 maja o godzinie 21:00 w TVP1 i TVP Polonia. Powtórki następnego dnia o 21:35 na antenie TVP Rozrywka.