Krystian Ochman zwycięzcą jedenastej edycji „The Voice of Poland”

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

Krystian Ochman wygrał jedenastą edycję talent show TVP 2 – „The Voice of Poland”. W finale pokonał Annę Gąsienicę-Byrcyn, Jędrzeja Skibę i Adama Kalinowskiego.

Krystian Ochman urodził się i wychował w Stanach Zjednoczonych, niedaleko Waszyngtonu. Jego rodzice wyjechali do USA na studia jeszcze w czasach komunizmu. Dziadkiem Krystiana jest słynny polski tenor Wiesław Ochman. Jest on dla Krystiana wzorem do naśladowania i idolem.

Krystian Ochman i Michał Szpak
Trenerem Krystiana był Michał Szpak – fot. Telewizja Polska

W finale Krystian Ochman zaśpiewał utwory: „A Mi Manera” (razem z Michałem Szpakiem), „Frozen”, „Nie czekaj mnie w Argentynie” oraz autorski singiel „Światłocienie”. „Najlepszy Głos w Polsce” wygrał statuetkę, 50 tysięcy złotych oraz możliwość podpisania kontraktu płytowego, a także voucher o wartości 5 tysięcy złotych do sklepu Apart.

Nowe zasady w odcinkach finałowych

W związku z pandemią, trzy poprzednie odcinki finałowe nie były realizowane na żywo, lecz wcześniej nagrane. Nie było głosowania SMS-owego, a o awansie do kolejnego odcinka decydowali wszyscy trenerzy.

Jedenastą edycję „The Voice of Poland” prowadzili Tomasz Kammel, Maciej Musiał, Adam Zdrójkowski, a także Małgorzata Tomaszewska. W fotelach trenerskich zasiedli Edyta Górniak, Urszula Dudziak, Michał Szpak oraz Tomson i Baron.

Nowa edycja „The Voice Senior” od 2 stycznia

W sobotę, 2 stycznia o godzinie 20:00 telewizyjna Dwójka pokaże pierwszy odcinek drugiego sezonu „The Voice Senior”. Uczestnikami tego talent show są muzykalne osoby po 60. roku życia. W nowej edycji widzowie zobaczą odświeżony skład trenerski. W fotelach ponownie zasiądą Alicja Majewska i Andrzej Piaseczny. Dołączą do nich Izabela Trojanowska i Witold Paszt. Talent show poprowadzą Rafał Brzozowski i Marta Manowska.