„Familiada” od marca codziennie w TVP2. Dwójka wzmacnia popołudniowe pasmo

  • Telewizja
  • Tylko u nas
  • TVP
Autor: mtom

Teleturniej Karola Strasburgera od poniedziałku 26 lutego będzie emitowany codziennie o 14:00 – dowiedział się portal omediach.info. Dotychczas „Familiada” nadawana była wyłącznie w weekendy i święta. To pierwsza tak duża zmiana od początku emisji teleturnieju. 

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski w rozmowie z omediach.info potwierdza zmiany w popołudniowym paśmie Dwójki. Według naszych nieoficjalnych informacji, codzienna emisja „Familiady” ma wzmocnić ofertę TVP2 po przeniesieniu w połowie stycznia br. innego kultowego teleturnieju – „Jednego z dziesięciu” do TVP1.

fot. I. Sobieszczuk

W „Familiadzie” biorą udział przedstawiciele dwóch drużyn, z których każda liczy 5 osób. Zespoły stanowią członkowie rodziny, grupy znajomych lub osób o wspólnych zainteresowaniach. Każda z drużyn ma wyznaczonego kapitana – głowę drużyny. Gra polega na odgadywaniu odpowiedzi ankietowanych. Teleturniej dzieli się na etap pierwszy i finał. Przegrana drużyna otrzymuje kwotę pieniężną równą liczbie zdobytych punktów pomnożonej przez 3. Uczestnicy mogą liczyć również na symboliczne nagrody od sponsora (np. kuferki ze słodyczami) oraz zdjęcie pamiątkowe. Teleturniej nadawany jest w telewizyjnej Dwójce od 1994 roku i od początku powstania jest prowadzony przez Karola Strasburgera.