Film dokumentalny „Tylko nie mów nikomu” w Telewizji WP

  • Telewizja
Autor: mbog

Film Tomasza i Marka Sekielskich o pedofilii w polskim Kościele pokaże premierowo Telewizja WP. Pierwsza emisja w czwartek, 16 maja o godzinie 23.00.

W dokumencie „Tylko nie mów nikomu” ofiary księży-pedofilów, zostały skonfrontowane twarzą w twarz ze swoimi oprawcami. Rozmowy z dziewięcioma księżmi, którzy dopuścili się zbrodni pedofilii i molestowania, pokazują, co znaczy być bezkarnym sprawcą. Film wywołał w Polsce wielką dyskusję. W ciągu kilku dni od premiery na kanale YouTube, ma już prawie 15 milionów wyświetleń.

W czwartek, 16 maja odbędzie się telewizyjna premiera dokumentu. Telewizja WP pokaże film o godzinie 23:00. Bezpośrednio po filmie wyemitowany zostanie wywiad Marka Kacprzaka z Tomaszem Sekielskim. Kolejne emisje „Tylko nie mów nikomu” zaplanowano na piątek o godzinie 23:00 i w niedzielę o północy.

Wirtualna Polska rozpoczęła również cykl autorskich publikacji #OczekujeReakcji. Portal chce w nim zwrócić uwagę na potrzebę stanowienia skutecznego prawa i problem chronienia przestępców seksualnych przez kościelnych hierarchów. W swoich materiałach WP będzie również przypominać o tym, jak reagować na każdą nieodpowiednią sytuację.

Tomasz Sekielski jest dziennikarzem, reporterem, twórcą filmów dokumentalnych i pisarzem. Przez kilkanaście lat współpracował z TVN – był między innymi: reporterem „Faktów TVN”. Później współpracował z Telewizją Polską oraz ze stacjami telewizyjnymi Grupy ZPR Media. Sekielski zrealizował serię dokumentów „Tomasz Sekielski. Teoria spisku” dla Fokus TV oraz filmy dokumentalne: „Władcy Marionetek” oraz „8:38”.

Na początku 2018 roku uruchomił kanał w serwisie YouTube i rozpoczął zbiórkę funduszy na realizację dokumentu o pedofilii w polskim Kościele. Zapowiedział już, że film będzie miał kontynuację, jednocześnie pracuje nad dokumentem o Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych.