Film „Kryptonim Polska” jako serial od 15 grudnia w Canal+

  • Telewizja
  • Canal+
Autor: rafs

Film „Kryptonim Polska” z Borysem Szycem w roli głównej będzie dostępny również w formie serialu. Premiera produkcji w grudniu w Canal+ online i Canal+Premium.

Film znany z kin będzie podzielony na trzy odcinki serialu. Autorami scenariusza do filmu są Łukasz Sychowicz i Jakub Rużyłło – twórcy THE OFFICE PL.

Fabuła „Kryptonim Polska”

Dwa wykluczające i zwalczające się nawzajem wizje Polski, odmienne pomysły na życie, a w tym wszystkim gorące uczucie, które rodzi się pomiędzy bohaterami z różnych środowisk. Gdyby nie kontuzja, Staszek (Maciej Musiałowski) byłby dziś gwiazdą Ekstraklasy, a gdyby nie złamane serce, Pola (Magdalena Maścianica) nadal mieszkałaby w Warszawie. Gdyby nie przypadek, prawdopodobnie nigdy by się nie spotkali. I nie doszłoby do wydarzeń, o których będzie mówił cały kraj. On to miejscowy zadymiarz i narodowiec z grupy Romana (Borys Szyc). Ona – aktywistka i uosobienie wszystkiego, z czym Staszek i jego radykalni kumple poprzysięgli walczyć. Film jest satyrą na polską rzeczywistość.

W produkcji występują: Borys Szyc, Maciej Musiałowski, Magdalena Maścianica, Cezary Pazura, Antoni Królikowski. W pozostałych rolach także Piotr Cyrwus, Mateusz Król, Aleksandra Justa, Adam Cywka.

Kiedy oglądać serial „Kryptonim Polska”?

Premiera serialu „Kryptonim Polska” już 15 grudnia w CANAL+ online i na antenie Canal+Premium. Serial ma 3 odcinki.