Wielkanoc z „Planetą małp” w TNT

  • Telewizja
Autor: mbog

W Wielkanoc telewizja TNT zaprasza na filmową ucztę. Widzowie stacji zobaczą między innymi: „Skazanych na Shawshank”, „Terminator 2: Dzień sądu”, a także cykl „Planeta małp”.

Wielkanoc

„Planeta małp” w reżyserii Franklina J. Schaffnera zadebiutowała na ekranach w 1968 roku. Jej akcja rozpoczyna się, gdy statek kosmiczny USA prowadzony przez astronautów: Taylora, Landona i Dodge’a ląduje na nieznanej planecie. Bohaterowie odkrywają, że przenieśli się 2000 lat w przyszłość, a odkryte miejsce jest zdominowane przez niezwykle rozwinięte i inteligentne małpy. Nietypowi tubylcy traktują gatunek ludzki jako prymitywny i nadający się do eksperymentów.

W drugiej części cyklu – „W podziemiach Planety Małp” z Ziemi zostaje wysłana misja ratunkowa w poszukiwaniu Taylora i jego załogi. Główny bohater – Brent ląduje w Zakazanej Strefie i odkrywa, że planetą rządzą małpy. Amerykański astronauta w towarzystwie wspierającej go niemej kobiety o imieniu Nova niejednokrotnie naraża życie, by odnaleźć zaginionych Ziemian.

Pierwsza dwie części będzie można zobaczyć w niedzielę, 21 kwietnia. Film „Planeta małp” pojawi się o godzinie 21:00, a „W podziemiach Planety Małp” o 23:15 na antenie TNT.

Poniedziałek Wielkanocny

W odróżnieniu od poprzednich filmów akcja „Ucieczki z Planety Małp” rozgrywa się na Ziemi. Na amerykańskim wybrzeżu lądują małpi naukowcy: Cornelius, Zira oraz Milo, którzy zdołali naprawić statek kosmiczny Taylora. Krótko po przybyciu podróżnicy zostają zamknięci w ogrodzie zoologicznym, stając się swego rodzaju ciekawostką i medialną sensacją. Jest jednak człowiek, który postrzega ich jako zagrożenie dla rasy ludzkiej.

Akcja kolejnego filmu „Podbój Planety Małp” rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, kiedy to wytresowane przez ludzi małpy zastąpiły zwierzęta domowe oraz osobistą służbę. Caesar, syn zmarłych szympansów Corneliusa i Ziry, po prawie dwudziestu latach ukrywania się przed władzami, wychodzi na powierzchnię i przygotowuje się do buntu niewolników przeciwko ludzkości.

Wielkanocny maraton zakończy „Bitwa o Planetę Małp”, która przedstawia obraz tragicznie zniszczonej po wojnie nuklearnej Ziemi. Jedynym sposobem na przetrwanie jest rozejm między dwoma zwaśnionymi gatunkami. Niestety, nie wszyscy zgadzają się z tym założeniem. Lider stada goryli – Aldo, planuje wszcząć następny konflikt. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy powstaje nowa mutacja ludzi.

W drugi dzień świąt Wielkanocy maraton filmów również rozpocznie się o godzinie 21:00. Na początku telewizja TNT pokaże „Ucieczkę z Planety Małp”, o 23:00 stacja wyemituje „Podbój Planety Małp”, a następnie – po północy pojawi się film „Bitwa o Planetę Małp”.

Logo TNT

TNT

Stacja telewizyjna pokazująca kultowe filmy i seriale. TNT rozpoczęło nadawanie w Polsce w październiku 2015 roku. Właścicielem stacji jest Turner Broadcasting System, nadawca między innymi Cartoon Network i Boomerang.