Finał Ligi Narodów, Polska walczy w eliminacjach MŚ, Niemcy grają o kolejne 3 punkty

  • Sportlight
Autor: rafs

W tym Sportlighcie mecz o 3. miejsce i finał Ligi Narodów, będzie także walka Polski o kolejne punkty oraz starcie niemiecko-macedońskie.

Piłka nożna, Liga Narodów UEFA

Mecz o 3. miejsce Włochy vs. Belgia (niedziela, 14:50 w całości w Polsacie Sport Extra, pierwsza połowa meczu w TVP1, druga w TVP2) i mecz finałowy Hiszpania vs. Francja (niedziela, 20:35 w TVP2 i Polsacie Sport).

fot. YT
FIGC Vivo Azzurro – Nazionale Italiana Calcio

Czas na mecze o medale Ligi Narodów. Najpierw Włosi zagrają o brązowy medal z Belgami. Włosi w swoim półfinale przegrali z Hiszpanami 0:2, a świetną dyspozycję zaprezentował Ferran Torres. „La Furia Roja” wzięła więc rewanż za półfinał mistrzostw Europy, w którym Włosi odprawili ich w rzutach karnych. Teraz sprawy miały się nieco inaczej. W finale Hiszpanie zagrają z Francuzami, triumfatorem drugiego półfinału. Obie drużyny nigdy nie spotkały się w meczu o tak wielką stawkę. Szykuje się więc bardzo ciekawe widowisko.

O brąz zagrają Włosi z Belgami. Dla obu drużyn będzie to walka o jakikolwiek pierwszy medal w ramach Ligi Narodów. Włosi będą jako gospodarze turnieju finałowego walczyć o to, by zdobyć choć brąz. Będzie on dodatkiem do mistrzostwa Europy, jakie zdobyli w lipcu.

Piłka nożna, Eliminacje mistrzostw świata Katar 2022 – Polska

Mecze Polska vs. San Marino (sobota, 20:35 w TVP1, TVP Sport i Polsacie Sport Premium 1) i Albania vs. Polska (wtorek, 20:35 w TVP1, TVP Sport i Polsacie Sport Premium 1).

fot. PZPN

Przed Polską być może najważniejszy mecz w tej kampanii eliminacyjnej, jeśli chce walczyć o baraż o mistrzostwa świata. Mowa rzecz jasna o meczu z San Marino! A zrzucając żarty na bok, mowa o meczu wyjazdowym w Tiranie z Albanią. Ten mecz może być decydującym w kontekście tego, czy Polska będzie na drugim miejscu w grupie. Te daje awans do baraży o mistrzostwa świata, które odbędą się pod koniec marca 2022 roku. Awans bezpośredni raczej na pewno wywalczy Anglia. Polska musi w Tiranie wygrać mecz, by liczyć się w walce o takie miejsce. Rzecz jasna, przed Albanią jeszcze mecz z Anglią, ale lepiej wcześniej wyprzedzić to, co się stanie. Ważna będzie skuteczność napastników jak Robert Lewandowski czy Adam Buksa, który nadal potwierdza swoją bramkostrzelność w Major League Soccer.

Polska obrona będzie musiała powtórzyć mecz z Anglią ze Stadionu Narodowego, by nie dopuścić do straty gola, który może być dla nas kosztowny. Podczas meczu z San Marino nastąpi natomiast pożegnanie z Łukaszem Fabiańskim. Bramkarz West Ham United rozegra swój ostatni, 57. mecz w narodowych barwach. To on stał w bramce podczas między innymi meczu z Niemcami, Szwajcarią czy Portugalią na EURO 2016. Mecz z San Marino to oczywiste 3 punkty dla Polski, więc nie ma lepszej okazji do pożegnania z wielkim bramkarzem dla najnowszej historii polskiego piłkarstwa.

Piłka nożna, Eliminacje mistrzostw świata Katar 2022 – mecz grupy J

Macedonia Północna vs. Niemcy (poniedziałek, 20:35 w Polsacie Sport News.

fot. YT German Football

Niemcy w Skopje grają mecz z Macedonią Północną! Ta drużyna napsuła im krwi w tych eliminacjach, sensacyjnie wygrywając 2:1 mecz w Duisburgu. Teraz drużyna Hansiego Flicka będzie próbowała wziąć rewanż za tamto starcie. Poza tym goście grają świetną kampanię eliminacyjną i zwycięstwo w tym meczu może dać im awans na mistrzostwa świata. Jednak by to się stało, trzeba wziąć pod uwagę inne wyniki spotkań. Macedonia Północna, by walczyć o baraż musiałaby urwać punkty Niemcom, a przy okazji liczyć na stratę punktów przez Armenię i Rumunię. Tracą do nich kolejno 2 i 1 punkt. Stąd jest to bardzo istotne, by mogli po tym meczu być ciut bliżej drugiego miejsca w eliminacjach. Awans na MŚ po awansie na ME byłby na pewno wielką sprawą dla tego niewielkiego państwa.