Finał MŚ w piłce siatkowej mężczyzn Brazylia – Polska w TVP1 i w Polsacie

  • Telewizja
  • Polsat
  • TVP
Autor: rafs

Dziś wieczorem reprezentacja Polski powalczy o obronę tytułu mistrzowskiego sprzed czterech lat. Ich rywalami będzie, tak samo jak 4 lata temu, reprezentacja Brazylii.

Relację z meczu będzie można obejrzeć na antenach TVP1, Polsatu, Super Polsatu, Polsatu Sport oraz TVP Sport. Transmisja na otwartych antenach Polsatu rozpocznie się o godzinie 21:05, natomiast TVP1 ruszy z transmisją 5 minut wcześniej. Studio do meczu finałowego będzie można zobaczyć w Polsacie Sport od 19:30 (od 15:00 trwa studio przed transmisją USA – Serbia), a w TVP Sport od 20:05. Na wszystkich wymienionych antenach widzowie zobaczą także ceremonię medalową.

Zmiany w ramówkach TVP1, TVP2 i głównego Polsatu.

Początkowo transmisja meczu o 1 miejsce była wpisana w ramówkę TVP2, TVP Sport, Super Polsatu i Polsatu Sport. TVP1 miał w tym czasie emitować show „Rolnik szuka żony”, a Polsat program „Kabaret na żywo”. Nadawcy zdecydowali się jednak na zmianę decyzji. TVP przesunęło mecz na antenę TVP1, a Polsat zdecydował się pokazać walkę o złoto na swojej głównej antenie. Widzowie o zmianach są informowani m.in poprzez zapowiedzi i grafikę ekranową (m.in scrool).

Walka polskich siatkarzy o medal

Reprezentacja Polski podczas Mistrzostw Świata w piłce siatkowej mężczyzn w Bułgarii i we Włoszech broni tytułu mistrzowskiego wywalczonego przed czterema laty w Polsce. Zespół dowodzony przez Vitala Heynena przeszedł bez problemów pierwszą fazę grupową, a w drugiej poniósł dwie porażki. Zwycięstwo w meczu z Serbią dało Polsce awans do najlepszej szóstki turnieju, w której zmierzyli się ponownie z Serbami i z gospodarzami turnieju – Włochami.

Pierwszy mecz wygrali Polacy, w drugim (pomimo porażki 2:3) wystarczył im tylko jeden zwycięski set do awansu. W półfinale, po zaciętym boju, biało-czerwoni pokonali reprezentację Stanów Zjednoczonych 3:2.