Finał Pucharu Świata, finał walki o EURO, towarzyskie starcie w Lyonie

  • Sportlight
Autor: rafs

W tym Sportlighcie finały Pucharu Świata i polskiej walki o EURO, będzie także towarzyski mecz w Paryżu.

Skoki narciarskie, Puchar Świata w Planicy

1. konkurs indywidualny, konkurs drużynowy i 2. konkurs indywidualny (piątek, 15:30, sobota i niedziela, 9:30 w TVN i Eurosporcie 1, konkursy dostępne online w Playerze).

fot. YT Eurosport Polska

Finał Pucharu Świata w Planicy, czyli także turniej Planica 7. Na Letalnicy najlepsi skoczkowie świata zwieńczą kampanię 2023/2024. Dla Polaków była ona nieudana, o czym może świadczyć zaledwie jedno miejsce na podium Aleksandra Zniszczoła. Był on najjaśniejszym punktem reprezentacji w tym sezonie.

W Planicy Kryształową Kulę odbierze Stefan Kraft, który zapewnił sobie triumf w całym cyklu Pucharu Świata po pierwszym konkursie w Vikersund. Karierę zakończy Peter Prevc, który w sezonie 2015/2016 był najlepszy, był także mistrzem świata w lotach.

Piłka nożna, el. EURO 2024

Mecz finałowy baraży Walia vs. Polska (wtorek, 20:35 w TVP1 i TVP Sport).

fot. YT TVP Sport

Polacy w finale eliminacji EURO. Będzie to starcie z reprezentacją Walii w Cardiff. W czwartkowym półfinale Polacy zwyciężyli nad zawsze groźną Estonią 2:0. Starcie z Walijczykami może być jednak znacznie cięższe, a zwycięstwo polskiej reprezentacji nie do końca pewne. Awans na EURO jednak wciąż jest w grze, a tam w grupie czekają Francuzi, Holendrzy i Austriacy.

Piłka nożna, mecz towarzyski

Francja vs. Niemcy (sobota, 20:55 w TVP Sport i Polsacie Sport Premium 1).

fot. YT FIFA

Towarzyskie starcie dwóch uczestników mistrzostw Europy. Francja zagra z niezbyt mocnymi gospodarzami turnieju finałowego. Pod wodzą Juliana Nagelsmanna reprezentacja Niemiec wygrała tylko jeden z czterech meczów. W swojej grupie eliminacyjnej Francuzi byli bezkonkurencyjni, wygrywając ją z dobytkiem 22 punktów. Remis z Grecją jednak pozbawił ich szans na perfekcyjną kampanię z 8 zwycięstwami. Nie oznacza to jednak, że będą słabi. Ba, będą wyzwaniem dla Niemców, bo ci będą chcieli wyrwać zwycięstwo, które ich napędzi w przygotowaniach do EURO.