Finały Pucharu Anglii, Pucharu Niemiec i Ligi Konferencji

  • Sportlight
Autor: rafs

W tym Sportlighcie finały rozgrywek pucharowych w Anglii, Niemczech i w Lidze Konferencji.

Piłka nożna, Puchar Anglii

Mecz finałowy Manchester City FC vs. Manchester United FC (sobota, 15:55 w Eleven Sports 1).

fot. YT Manchester City

Wielki finał Pucharu Anglii na Wembley. City podejmuje United w derbach Manchesteru o puchar. Stawka jest wielka, a dla „Czerwonych Diabłów” kluczowa, jeśli chcą zagrać w europejskich pucharach. Jeżeli wygra City, to w pucharach zagra siódme Newcastle. Mecz ma więc wielką stawkę, choć faworytami są urzędujący mistrzowie Anglii, którzy w poprzedni weekend obronili swój tytuł.

Piłka nożna, Puchar Niemiec

Mecz finałowy 1. FC Kaiserslautern vs. Bayer Leverkusen (sobota, 19:55 w Eleven Sports 1 i Super Polsacie).

Finał pucharowych rozgrywek będzie miał miejsce tego samego dnia w Niemczech. W nim Bayer Leverkusen postara się o bycie niepokonanym w swoim kraju. W Europie to zadanie się nie udało, bo serię 51 spotkań bez porażki zakończyła porażka 0:3 z Atalantą w finale Ligi Europy. Lookman popisał się hattrickiem, który przeszedł do historii europejskiej piłki. Bayer w finale zagra z Kaiserslautern, które się postara o to, by ich zwycięski skład wyparł ten z sezonu 1997/1998 promowany przez Tomasza Hajtę. Bayer jest jednak faworytem spotkania, wszak walczy o podwójną koronę, ale sensacje są niewykluczone.

Piłka nożna, Liga Konferencji Europy UEFA

Mecz finałowy Olympiakos Pireus vs. ACF Fiorentina (środa, 20:55 w Viaplay).

Ostatnia transmisja z europejskich pucharów w Viaplay to będzie finał Ligi Konferencji Europy. W nim Fiorentina postara się odczarować swój mecz z zeszłego roku. W tamtym ostatecznym starciu przegrali z West Hamem 1:2 i angielska drużyna sięgnęła po trofeum. Tym razem ich rywalem jest Olympiakos. Trzecia drużyna ligi greckiej gra w europejskim finale po raz pierwszy w swojej historii. Mogą też pierwszy raz zdobyć trofeum w skali kontynentalnej, co uzupełni ich gablotę. Fiorentina szuka jednak zemsty za poprzedni rok i będzie chciała zdobyć to, czego nie udało im się w 2023 roku.