Finały Ultraligi, ostatnia kolejka LEC, Eleven Sports przypomina Kanadę 2008

  • Sportlight
Autor: rafs

Kolejny tydzień #zostanwdomu, to i kolejny, nietypowy Sportlight. A w nim kolejna dawka emocji w League of Legends i znowu kącik retro z F1.

E-sport: Ultraliga – sezon 3, wiosna 2020: mały finał AGO Rogue vs devils.one i wielki finał K1ck Neosurf vs zwycięzca małego finału (wtorek i środa, 17:00 w Polsat Games oraz na ich kanałach Twitch i YouTube)

fot. Polsat Games/Ultraliga

Ostatnie dwie serie Ultraligi w splicie wiosennym. Tak samo jak poprzednie w play-offach rozegrane nie w studiu w Warszawie, a online. Czas na wtorkowy mały finał i finał sezonu wiosennego w środę. Wtorkowy mecz zostanie rozegrany pomiędzy najlepszymi w rundzie zasadniczej AGO Rogue a zwycięzcami drugiego półfinału devils.one. „Diabły” pokonały słabo spisującą się w półfinale drużynę Illuminar Gaming 3:1. Dwie pierwsze mapy to był nokaut devils.one, trzecia sprawiła, że można było choć na chwilę uwierzyć w to, że IHG powróci do gry. Czwarta jednak pokazała, że porażka DV1 w trzeciej grze to był wypadek przy pracy i ostatecznie to ich zobaczymy w tym małym finale. AGO Rogue przegrało z K1ck Neosurf 1:3, pokazując, że średnio spisują się w dłuższych seriach niż „lepszy z 1”. Wygrali tylko drugą mapę, a pierwsza, trzecia i czwarta padła łupem K1ck. Portugalska organizacja z polskimi graczami zapewniła sobie jednocześnie awans do turnieju EU Masters, gdzie spotkają się najlepsze drużyny lig regionalnych w Europie. Polska ma dwa miejsca, a AGO powalczy z devils.one o drugie z nich. W lepszej dyspozycji w seriach wydaje się być devils.one i to one jest faworytem do wygrania tej serii. W finale czeka K1ck, które zmierzy się w środę ze zwycięzcą małego finału. A jeżeli trafi tam devils.one i powtórzy wyczyn z sezonu 2, kiedy to wygrali dzień po dniu mały i wielki finał, to będzie to coś historycznego. Szykują się wielkie emocje.

E-sport: League of Legends European Championship, wiosna 2020, tydzień 9, kolejka 17 i 18 (piątek 18:00, sobota 17:00 w Polsat Games oraz na ich kanałach Twitch i YouTube, komentarz angielski YT @lolesports)

fot. LEC

Ostatnia kolejka sezonu zasadniczego LEC na wiosnę. Znamy już drużyny, które awansują do play-offów, znamy również te, które powalczą w turnieju relegacyjnym. Nadal jest jednak otwarta kwestia rozstawienia w fazie play-off. W piątek najciekawszym spotkaniem jest to pomiędzy MAD Lions a Fnatic (piątek, 22:00). Ten mecz może umocnić MAD Lions na czwartym miejscu, jeżeli uda im się wygrać. Inaczej będzie, jeśli wygra Fnatic, bo ich to wzmocni na drugim miejscu. G2 rozpoczęło rozgrywki zasadnicze spotkaniem z MAD Lions, a zakończy je spotkaniem z Misfits Gaming (sobota, 21:00). To spotkanie jest o pietruszkę, ale dla G2 może być o zachowanie bilansu 15-3, który będzie bardzo korzystny z ich punktu widzenia, a poza tym chyba będzie najlepszym bilansem w całej historii istnienia LEC czy też wcześniej LCS Europe.

KĄCIK RETRO: Sporty motorowe: Formuła 1, Grand Prix Kanady 2008 (niedziela, 15:00 w Eleven Sports 1)

fot. Formula One Management

Eleven Sports przygotowało prawdziwą gratkę dla polskich fanów Formuły 1. Od tej niedzieli stacja będzie co tydzień powtarzać najlepsze wyścigi w wykonaniu Roberta Kubicy. Pierwszy z nich to kultowy wyścig w Kanadzie w 2008 roku. Polak wrócił do niej rok po dramatycznym wypadku, z którego wyszedł bez szwanku. Treningi w Kanadzie w 2008 roku miał bardzo dobre, a do wyścigu zakwalifikował się na drugim miejscu. Lepszy był tylko Lewis Hamilton. A sam wyścig był niesamowity. Jak Robert Kubica wygrał jedyny w karierze w Formule 1 wyścig? Przypomnijcie sobie już w tę niedzielę!