Firma Alexander stworzyła grę planszową na podstawie serialu „Lombard. Życie pod zastaw”

  • Telewizja
Autor: mbog

W listopadzie na sklepowych półkach pojawi się gra planszowa, która powstała na podstawie serialu „Lombard. Życie pod zastaw”. Planszówkę stworzyło wydawnictwo Alexander we współpracy z Telewizją Puls.

Celem gry jest zarobienie jak największej ilości pieniędzy i jednocześnie zdobycie uznania szefa – pana Kazimierza. Uczestnicy wcielają się w rolę bohaterów serialu – Andżelikę, Benię, Mariusza, Maćka, Lolka lub Adka i sprzedają lub kupują zastawiane produkty. Trzeba podejmować dobre decyzje, gdyż niektóre z przedmiotów mają ukryte wady lub zalety, które odpowiednio obniżają lub podwyższają ich wartość. W przeciwieństwie do serialowej fabuły, w grze naszymi przeciwnikami są pozostali pracownicy lombardu. Wygrywa ten, kto okaże się najlepszym strategiem i sprzedawcą roku. Gra planszowa „Lombard. Życie pod zastaw” uczy podejmowania ryzyka inwestycyjnego i sprytu w codziennych decyzjach zakupowych.

Wraz z rozpoczęciem sprzedaży ruszy kampania promująca planszówkę. Spoty będzie można zobaczyć w listopadzie w TV Puls i Puls 2. Promocja gry obejmie też kluby planszówkowe oraz imprezy dla graczy, np. „Planszówka na Narodowym” i „Festiwal Gramy”. Dodatkowo w grę „Lombard. Życie pod zastaw” będzie można zagrać na wielu piknikach rodzinnych, spotkaniach mikołajkowych oraz festynach.

„Lombard. Życie pod zastaw” to polski serial rozgrywający się w scenerii i w środowisku właścicieli lombardu. Bohaterami serialu są: właściciel lombardu Kazimierz, jego rodzina, pracownicy oraz klienci, których poszczególne historie stanowią wątki kolejnych odcinków. Od września Telewizja Puls pokazuje piąty sezon produkcji.