Piąty sezon serialu „Lombard. Życie pod zastaw” od września w TV Puls

  • Telewizja
Autor: mbog

W czerwcu rozpoczęły się zdjęcia do nowego sezonu serialu „Lombard. Życie pod zastaw”. Premiera w TV Puls zaplanowana jest na jesień 2019.

„Lombard. Życie pod zastaw” to polski serial rozgrywający się w scenerii i w środowisku właścicieli lombardu. Bohaterami serialu są: właściciel lombardu Kazimierz, jego rodzina, pracownicy oraz klienci, których poszczególne historie stanowią wątki kolejnych odcinków. Widzowie poznają losy ludzi, którzy pojawiają się w lombardzie z powodu różnych życiowych okoliczności. Serial w każdym odcinku prezentuje inną historię, nierzadko kryminalną, nie brakuje także sytuacji humorystycznych.

W głównej roli właściciela lombardu występuje Zbigniew Buczkowski. Partnerują mu m.in. Dorota Kamińska, Henryk Gołębiewski, Michał Chorosiński, Dominika Skoczylas, Jerzy Górski, Mateusz Murański, Agata Szafrańska, Rita Weinar i Maciej Gisman. W serialu pojawiają się też znani goście – do tej pory lombard odwiedzili m.in.: Paweł Nastula, Radek Liszewski, Krzysztof Hanke, Michał Wiśniewski, Bartek Marszałek oraz Tomasz „Niecik” Niecikowski. Producentem wykonawczym jest Studio A.

Jesienią miną dwa lata od premiery „Lombardu…” w TV Puls. W tym czasie stworzyliśmy wraz ze Studiem A serial, który pozyskał rzesze fanów i notuje znakomite wyniki oglądalności. Widzowie okazali nam ogromne zaufanie, dwukrotnie przyznając „Lombardowi…” Telekamerę Tele Tygodnia. A na 5. sezon przypada jubileuszowy, 200. odcinek „Lombardu…”. To wszystko bardzo nas cieszy i mobilizuje do dalszej pracy – powiedział Dariusz Dąbski, Prezes Zarządu Telewizji Puls.

Ponad dwieście odcinków serialu

Piąty sezon będzie liczył 60 odcinków. Na początku września Telewizja Puls pokaże 200. odcinek serialu.

200. odcinek „Lombardu” to odcinek szczególny, będzie w nim dużo akcji i przewinie się motyw sportu. Jedna z lokacji była bardzo ciekawa i związana ze sportowymi emocjami – powiedziała Dominika Skoczylas, serialowa Andżelika.

Podczas nagrań do jubileuszowego odcinka, pojawił się tort, życzenia, a także wspomnienia aktorów związane z produkcją.

Jednym z odcinków „Lombardu”, który mnie szczególnie poruszył, jest odcinek z 4. sezonu o pewnej starszej pani. Porządkuje ona swoje życie i wyprzedaje wszystkie rzeczy, aby przygotować się na spokojne odejście. Pamiętam, że dużo dyskutowaliśmy pracując przy tej historii, a dla mnie szczególne było jeszcze to, że w tym odcinku grałem razem z moją panią profesor ze szkoły teatralnej – poinformował Jerzy Górski, serialowy Karol „Lolek”.

Najczęściej pamięta się pierwszy dzień na planie, a to dlatego, że człowiek nie zna ekipy, nie wie, czy będzie się dobrze pracowało, jacy są aktorzy. Ale po pierwszych trzech dniach w „Lombardzie” wiedziałem, że będzie dobrze! Jedną z serialowych historii, które szczególnie wspominam, jest wątek pewnej pani – pomaga jej grany przeze mnie Kazimierz i wszystko kończy się dobrze. Ten odcinek mnie wzruszył i do dziś go pamiętam – powiedział Zbigniew Buczkowski, serialowy Kazimierz, właściciel Lombardu.

Piąty sezon serialu „Lombard. Życie pod zastaw” będzie można oglądać jesienią w TV Puls.