Formuła 1 wraca w 2024 roku do telewizji Nova. Co z transmisjami w Polsce?

  • Telewizja
Autor: rafs

Zmiana nadawcy Formuły 1 w Czechach. Transmisje wyścigów Grand Prix powrócą na anteny czeskiej grupy Nova.

Będą one nadawane na kanałach Nova Sport. To powrót transmisji królowej sportów motorowych po 10 latach nieobecności na jej antenach. Ostatnio były nadawane w 2014 roku. Potem prawa przeszły do grupy AMC i do kanałów Sport 1 i Sport 2. O pozyskaniu praw poinformowano w komunikacie opublikowanym w poniedziałek, 2 października na stronach TV Nova. Prawa najpewniej będą obowiązywały nie tylko w Czechach, ale także na Słowacji, gdzie są rozpowszechniane kanały. W ich portfolio dostępne są m.in. także wyścigi NASCAR i MotoGP.

Poszerzenie praw o F1 podtrzymuje nasz cel nadawania najlepszych sportowych emocji i ekskluzywnych transmisji najwyższej jakości dla naszych widzów. Do Ligi Mistrzów, Bundesligi, LaLigi i NHL dołącza inna znana światowo marka sportowa, która w ostatnich latach stale zyskiwała na popularnościpowiedział szef sportu w TV Nova Duszan Mendel.

Gdzie oglądać Formułę 1 w 2024 roku?

W Polsce nie wiadomo na ten moment, gdzie będzie można oglądać wyścigi Formuły 1 w 2024 roku z polskim komentarzem. Oficjalnie prawa ma platforma streamingowa Viaplay na jeszcze dwa sezony, ponieważ umowa obowiązuje od 2023 roku. Platforma jednak ma wyjść z Polski, co oznacza, że prawa do wyścigów Grand Prix, a takżę do lig piłkarskich najpewniej zmienią swojego posiadacza. Również może to oznaczać, że powrócą one do telewizji linearnej. Formułę 1 można również w Polsce oglądać także za pośrednictwem usługi F1 TV Pro, która jest oferowana przez Formula One Management. Przed każdym sezonem wyścigowym jest dostępna promocja, dzięki której można kupić roczny abonament o kilkanaście procent taniej.