Formuła E powraca po przerwie. Transmisje w Eurosporcie, relacje w Motowizji

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

5 sierpnia do ścigania powrócą kierowcy Formuły E. W przeciągu dziewięciu dni odbędzie się sześć wyścigów – wszystkie na terenie byłego lotniska Tempelhof w Berlinie.

Obecny sezon elektrycznej serii wyścigowej rozpoczął się od dwóch wyścigów w stolicy Arabii Saudyjskiej – Rijadzie. W 2020 roku kierowcy ścigali się w chilijskim Santiago, Mexico City oraz marokańskim Marrakeszu. Rywalizacja w Formule E, podobnie jak w innych mistrzostwach, została wstrzymana ze względu na pandemię koronawirusa.

Po prawie półrocznej przerwie w Berlinie zostanie dokończony sezon. Aby urozmaicić rywalizację, w użyciu będą trzy różne konfiguracje toru. Aktualnie liderem klasyfikacji generalnej jest Antonio Da Costa, który wyprzedza Mitcha Evansa i Alexandra Simsa.

Transmisje wyścigów będzie można oglądać w Eurosporcie 1. Szósta runda w środę, 5 sierpnia o godzinie 19:00.

Relacje z wyścigów ponownie w Motowizji

Po rocznej przerwie do ramówki Motowizji powracają relacje z wyścigów Formuły E. Najpierw od 1 do 4 sierpnia na antenie pojawią się skróty pierwszych pięciu wyścigów bieżącego sezonu. Następnie od 8 do 16 sierpnia stacja podsumuje wszystkie sześć rund w Berlinie.

ABB Formula E ma szczególne miejsce w historii Motowizji. Byliśmy jedną z nielicznych stacji na świecie, która wierzyła w ten projekt od samego początku i pierwszą, dzięki której widzowie mogli na żywo oglądać fascynujące wyścigi w niesamowitych lokacjach całego świata – poinformował Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Formuła E od 1 sierpnia w Motowizji. Relację z wyścigów w Arabii Saudyjskiej będzie można obejrzeć o godzinie 14:00.