Ligue 1

Francuska liga piłkarska Ligue 1 przez najbliższe cztery sezony w Eleven Sports i Canal+

mbog

Polscy kibice ponownie będą mogli oglądać zmagania najlepszych francuskich drużyn i występujących w nich gwiazd światowego futbolu. Eleven Sports (główny nabywca praw) i Canal+ (na zasadzie sublicencji) pozyskały prawa do transmisji wszystkich meczów francuskiej Ligue 1 Uber Eats w sezonach 2020/21 – 2023/24.

Umowa na sublicencję zawarta między stacjami telewizyjnymi zezwala na równoległą transmisję wszystkich meczów. Oznacza to, że nadawcy będą mogli swobodnie wybierać, które ze spotkań pokażą swoim widzom w każdej kolejce rozgrywek. W przypadku zbieżnych decyzji pojawi się równoległa transmisji zarówno na antenie Eleven Sports jak i Canal+.

Dzięki sukcesom Paris Saint-Germain i Olympique Lyonnais w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów UEFA Ligue 1 Uber Eats wraca na należne jej miejsce w czołówce europejskich rozgrywek piłkarskich. Cieszę się, że za sprawą Eleven Sports Ligue 1 Uber Eats znów będzie dostępna dla polskich widzów. W każdej kolejce będziemy transmitować kilka najciekawszych meczów, a także skróty wszystkich spotkań – mówi Patryk Mirosławski, COO ELEVEN SPORTS w Polsce.

Cieszymy się, że rozgrywki jednej z silniejszych europejskich lig piłkarskich będą przez cztery kolejne sezony dostępne dla widzów Canal+. Uzupełniamy w ten sposób naszą ofertę sportową o kolejne unikalne pozycje i jesteśmy przekonani, że spotka się to z dużym zainteresowaniem szczególnie tych kibiców, którzy czekali na wielki powrót piłki znad Sekwany do Polski – informuje Edyta Sadowska, prezes zarządu i dyrektor generalna Canal+ Polska.

Porozumienie z Eleven Sports zostało zawarte za pośrednictwem beIN Media Group, który jest międzynarodowym partnerem Ligue de Football Professionnel (LFP) w zakresie sprzedaży praw telewizyjnych.

Widzowie Canal+ będą mogli śledzić rozgrywki Ligue 1 Uber Eats nie tylko w ofercie satelitarnej i kablowej, ale również za pośrednictwem usługi Canal+ telewizja przez internet.

Kanały Eleven Sports dostępne są na platformach satelitarnych, IPTV i w sieciach kablowych, a także w usłudze internetowej Eleven Sports (elevensports.pl), w ofercie Ipla i w ramach usługi Canal+ telewizja przez internet. Właścicielem 99,99% udziałów w Eleven Sports Network jest Cyfrowy Polsat.