Nagrody muzyczne „Fryderyki” w TVN i Metro

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

W marcu, w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach odbędzie się trzydniowe wydarzenie połączone z wręczeniem nagród muzycznych „Fryderyk”. 9 marca o godzinie 20:00, TVN pokaże Galę Muzyki Rozrywkowej. Natomiast 12 marca o 20:45 w telewizji Metro pojawi się transmisja Gali Muzyki Poważnej. Zeszłoroczna edycja była pokazywana w Telewizji Polskiej.

W tym roku odbędzie się dwudziesta piąta edycja nagrody „Fryderyk”. Statuetki przyznaje polskie środowisko muzyczne – muzycy, autorzy kompozytorzy, producenci muzyczni oraz dziennikarze zrzeszeni w Akademii Fonograficznej.

Nagrody są przyznawane w kilkunastu kategoriach, m.in. dla albumów, utworu i teledysku roku. Ponadto szczególnie zasłużeni dla polskiej kultury muzycznej otrzymują Złotego Fryderyka za całokształt osiągnięć artystycznych. W tej edycji przywrócono po kilku latach kategorię Najlepsza Oprawa Graficzna, a nowością są statuetki dla autora i kompozytora roku.

Fryderyki. 25 lat najlepszej muzyki

9 marca odbędzie się koncert Gala Muzyki Rozrywkowej. W Katowicach wystąpią laureaci Fryderyków oraz nominowani do tej muzycznej nagrody. Pojawi się Dawid Podsiadło, nominowany za album „Małomiasteczkowy” z poczwórną platyną. Kolejną gwiazdą koncertu, w związku z nominacją za album „Zalewski śpiewa Niemena”, będzie Krzysztof Zalewski. Swoje umiejętności muzyczne zaprezentuje także Kortez. Cała trójka jest odpowiedzialna za jeden z największych hitów zeszłego roku „Początek”, który otrzymał nominację w kategorii Utwór Roku.

Podczas gali „25 lat najlepszej muzyki” wystąpi również Katarzyna Nosowska, zdobywczyni rekordowej liczby statuetek „Fryderyk”. Koncert uświetni także Kayah oraz Edyta Górniak. Na gali wręczenia nagród zaśpiewa również Lanberry.

Galę „Fryderyki. 25 lat najlepszej muzyki” pokaże 9 marca telewizja TVN. Transmisja wydarzenia ruszy o godzinie 20:00.

Fryderyki. Gala Muzyki Poważnej

12 marca w Katowicach odbędzie się koncert muzyki poważnej. Podczas wydarzenia wystąpi pianista Szymon Nehring, Ismail Lumanovski oraz Janusz Wawrowski. Obu solistom będzie towarzyszyła Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach pod dyrekcją Alexandra Humali. Podczas uroczystości zostaną rozdane nagrody w ośmiu kategoriach konkursowych.

Koncert „Fryderyki. Gala Muzyki Poważnej” będzie można zobaczyć 12 marca o godzinie 20:45 w telewizji Metro.