Gala 25. edycji Telekamer przełożona z powodu Koronawirusa. „W trosce o gości”

  • Telewizja
Autor: rafs

Wydawnictwo Bauer oraz Telewizja Puls zadecydowały o przesunięciu terminu ogłoszenia wyników głosowania na maj bieżącego roku.

Pierwotnie gala miała odbyć się na początku 2022 roku. W związku z 25-leciem w trzech kategoriach głównych nominowani są zdobywcy nagród z poprzednich edycji, na których można było głosować. W pozostałych laureatów wybierze Jury złożone z redaktorów Tele Tygodnia. Natomiast członkowie Kapituły „Telekamer”, w której skład wchodzą laureaci „Złotych Telekamer” z poprzednich lat, przyznają wyróżnienia w dwóch kategoriach: Człowiek Roku i Produkcja Roku.

Przesunięcie terminu gali rozdania Telekamer Tele Tygodnia za 25. edycję plebiscytu ma związek z piątą falą pandemii koronawirusa. Organizatorzy informują, że do zmiany doszło w trosce o gości i ze względu na sytuację pandemiczną. W Polsce Ministerstwo Zdrowia prawie codziennie informuje o ponad 50 tysiącach nowych zakażeń. Transmisja z gali ma być w Telewizji Puls, która jest partnerem medialnym plebiscytu.

Wyniki 24. edycji Telekamer Tele Tygodnia – TVP nazywa wyniki „kpiną z widzów”

W 2021 roku ceremonia wręczenia nagród odbyła się 10 marca. Nadano ją w TV Puls. Nagrody zdobyli między innymi Małgorzata Socha, program „Nasz Nowy Dom” czy serial „BrzydUla”. Nagrody otrzymali także Piotr Kraśko czy Przemek Kossakowski. Złote TeleKamery otrzymał serial „Lombard. Życie pod zastaw” i Mikołaj Roznerski. Telewizja Polska w opublikowanym oświadczeniu stwierdziła, że wyniki plebiscytu są kpiną z widzów i karykaturą rynku. Bauer w odpowiedzi stwierdził, że od lat nie zmienia się metodologia głosowania.