„Gazeta Stołeczna” z plebiscytem „Najlepszy Pączek Stolicy”

  • Dzienniki
Autor: mnie

„Gazeta Stołeczna” ogłosiła plebiscyt na „Najlepszego Pączka Stolicy”. Jury przedstawi zwycięzcę w Tłusty Czwartek, który w tym roku przypada 8 lutego.

W składzie jury tegorocznego plebiscytu „Najlepszy Pączek Stolicy” znaleźli się: Bovska – wokalistka, autorka tekstów i ilustratorka, Grzegorz Kasdepke – pisarz i autor scenariuszy, Edyta Różańska – zastępczyni redaktorki naczelnej „Gazety Stołecznej”, Monika Walecka – blogerka kulinarna, fotografka i właścicielka piekarniczego studia „Cała w Mące”, Agata Wojda – executive chef Hotelu Belotto oraz Małgorzata Minta – reporterka kulinarna i podróżnicza oraz blogerka, której felieton na Warszawa.Wyborcza.pl otwiera tegoroczny plebiscyt.

W tym roku w szranki o tytuł pączkowego mistrza staną cukiernie wybrane przez jury:

– Lukullus, czyli ubiegłoroczny zwycięzca plebiscytu,

– cukiernia Stary Dom z ulicy Puławskiej,

– cukiernia Zakalec z ul. Domaniewskiej 31,

– cukiernia Smaki Warszawy,

– lokal Słodki-Słony z ul. Mokotowskiej,

– cukiernia Kozak z Falenicy,

– cukiernia Irena z Saskiej Kępy,

– cukiernia S. Dybalski z ulicy Noakowskiego,

– Warszawskie Pączki Tradycyjne z placu Wilsona,

– debiutujący w plebiscycie Słony Lukier z ulicy Sytej.

Czytelnicy mogą oddawać głosy na swojego ulubionego pączka na Warszawa.Wyborcza.pl. Mają również szansę dołączyć do jury plebiscytu – wystarczy, że na adres paczek@agora.pl prześlą pomysł na dokończenie zdania „Najlepszym nadzieniem do pączka byłoby…”. Spośród zgłoszeń zostanie wybrane to najciekawsze, a jego autor zostanie zaproszony do oceniania najlepszych wypieków i obdarowany zapasem zwycięskich pączków. Propozycje można przesyłać do niedzieli, 4 lutego br., do godz. 23:59.