„Gazeta Wyborcza” droższa od nowego roku

  • Prasa
  • Dzienniki
Autor: rafs

Od stycznia 2022 r. cena wydań „Gazety Wyborczej” od wtorku do piątku będzie wyższa o 1 zł. We wtorki, środy i czwartki cena dziennika wyniesie 4,99 zł, a w piątki – 6,99 zł.

Po zmianie ceny – od stycznia 2022 r. od wtorku do czwartku „Gazetę Wyborczą” będzie można kupić za 4,99 zł, a w piątki za 6,99 zł. Nie zmienią się ceny poniedziałkowych i sobotnich wydań, które wynoszą odpowiednio 5,99 zł i 7,99 zł. Po raz pierwszy z nową ceną dziennik ukaże się we wtorek, 4 stycznia 2022 r. 

„Gazeta Wyborcza”, podobnie jak inne redakcje prasowe, mierzy się z rosnącymi kosztami wydawniczymi. Wpływ na to ma przede wszystkim brak papieru odczuwany w całej Europie, co wpłynęło na gwałtowny wzrost jego cen. W pandemii skokowo wzrósł wolumen produkcji opakowań – to ona pochłania dziś masę surowca do produkcji papieru. Rosną także koszty innych usług, w tym ceny energii oraz paliw i transportu. Z uwagi na coraz wyższe koszty produkcji każdego egzemplarza gazety, zdecydowaliśmy się więc na zmianę ceny czterech z sześciu wydań „Wyborczej” wyjaśnia Wojciech Bartkowiak, dyrektor wydawniczy „Gazety Wyborczej”.

Pomimo tego od stycznia 2022 r. „Wyborcza” w kioskach nadal będzie najtańszym spośród dostępnych na rynku dzienników opiniotwórczych, w każdy dzień tygodnia oferując swoim czytelnikom i czytelniczkom wyjątkowy zestaw treści przygotowanych przez najlepszy zespół dziennikarski w Polsce dodaje

Prenumerata teczkowa „Gazety Wyborczej”

Odbiorcom papierowego wydania „Gazeta Wyborcza” proponuje skorzystanie z innej formy subskrypcji – prenumeraty teczkowej. Prenumeratę dziennika na luty 2022 r. można zamówić za 129,90 zł. Korzystający z tej oferty otrzymują też co miesiąc w prezencie książki – aktualnie jest to seria „Reporterzy Wyborczej polecają”. Dodatkowo, każdy subskrybent prenumeraty teczkowej ma dostęp do Klubu Wyborczej. Jego członkowie mogą m.in. uczestniczyć w spotkaniach online z redakcją i jej gośćmi, a także korzystać z cyfrowego archiwum tekstów „Wyborczej”.