Gazeta Wyborcza z kalendarzem przyrodniczym ze zdjęciami Adama Wajraka

  • Prasa
  • Dzienniki
Autor: mbog

W czwartek, 18 listopada wraz z papierowym wydaniem Gazety Wyborczej ukaże się kalendarz przyrodniczy z fotografiami Adama Wajraka.

Zamieszczone w kalendarzu fotografie towarzyszyć będą czytelnikom Wyborczej przez 12 miesięcy 2022 roku. Na zdjęciach znalazły się m.in. żurawie, wilki, sarny, jelenie i żubry. W ich opisach autor umieścił informacje na temat okoliczności, w których powstały fotografie, a także ciekawostki o zwyczajach gatunków zwierząt żyjących w Puszczy Białowieskiej.

Zdjęcie na okładkę kalendarza wybrali sami czytelnicy Gazety Wyborczej w internetowym głosowaniu. Znalazły się na niej dwie młode pójdźki – ptaki z rodziny puszczykowatych, których historię Adam Wajrak opowiedział we wstępie.

Adam Wajrak autorem zdjęć

Adam Wajrak jest fotografem i dziennikarzem Gazety Wyborczej – zajmuje się przede wszystkim tematyką przyrodniczą. Ponadto jest też działaczem na rzecz ochrony przyrody. Na co dzień mieszka w okolicach Białowieży.

Gazeta Wyborcza wraz z kalendarzem przyrodniczym dostępna będzie w punktach sprzedaży prasy w czwartek, 18 listopada. Kalendarz będzie można także zamawiać na Kulturalnysklep.pl.