Gazeta Wyborcza z serwisem lokalnym poświęconym Zakopanemu i Podhalu

  • Internet
  • Agora
Autor: mbog

W środę, 19 maja ruszył nowy serwis lokalny Gazety Wyborczej. Czytelnicy znajdą w nim informacje dotyczące Zakopanego i Podhala. Publikacje stworzy trzyosobowy zespół redakcyjny – Bartłomiej Kuraś, Marek Podmokły i Piotr Starmach.

Pod adresem Zakopane.Wyborcza.pl można znaleźć najświeższe informacje o mieście i regionie, m.in. o bieżących wydarzeniach i problemach, klimacie, nieruchomościach oraz ofercie kulturalnej. Jest to 29. serwis lokalny ogólnopolskiego dziennika.

Mimo że biura Wyborczej nie ma pod Giewontem od końca lat 90., tak naprawdę nigdy z Zakopanem się nie rozstaliśmy. Tematyka podhalańska jest na naszych łamach nadal obecna i nadal cieszy się olbrzymim zainteresowaniem czytelników. Meldujemy się zatem w Zakopanem ponownie, choć już w innej formie: informacje z regionu będą ukazywać się w internetowym serwisie Zakopane.Wyborcza.pl – zapowiada Mikołaj Chrzan, zastępca redaktora naczelnego Gazety Wyborczej, odpowiedzialny m.in. za lokalne wydania i serwisy gazety.

Zakopiański zespół znajdzie się w strukturach redakcji „Gazety Wyborczej” w Krakowie, kierowanej przez Michała Olszewskiego.

Zakopane jest drugim po Wałbrzychu miastem średniej wielkości, w którym ponownie otwieramy swój oddział, po nich przyjdą kolejne. Powód? Wierzymy w sens dziennikarstwa lokalnego, które asystuje życiu obywateli nie tylko w Warszawie czy Krakowie, ale również w Zakopanem, Rabce czy Nowym Targu. Bez wiedzy o procesach, które dzieją się poza stolicą i aglomeracjami, mapa współczesnej Polski i zmian w niej zachodzących będzie dziurawa. Wracamy również i dlatego – tłumaczy Jerzy Wójcik, wydawca Gazety Wyborczej. – Zmieniło się Podhale, zmieniliśmy się i my: coraz większa część naszej dziennikarskiej aktywności rozgrywa się w sieci, reagujemy szybciej, pracujemy w trybie całodobowym. Żeby przeczytać o najświeższych wydarzeniach, nie trzeba już szukać kiosku z prasą – wystarczy sięgnąć po telefon.

7 kwietnia został uruchomiony serwis lokalny Gazety Wyborczej poświęcony Wałbrzychowi.