Gremi Media wydawcą dziennika Sport

  • Prasa
  • Dzienniki
Autor: mbog

Począwszy od stycznia 2021 roku ukazujący się na południu Polski dziennik Sport będzie wydawany przez Gremi Media. Nowy właściciel planuje wykorzystanie nowego tytułu do zbudowania ogólnopolskiego medium zajmującego się tematyką sportową.

Na bazie umów podpisanych pomiędzy spółkami, Grupą Murapol i Gremi Media, prawa do tytułu „Sport” zmienią właściciela w dniu 1 stycznia 2021 roku. Gazeta będzie wydawana w dotychczasowej formie i rozpowszechniana na tym samym obszarze co obecnie. Nowy wydawca planuje ścisłą współpracę redakcji Sport z redakcją dziennika Rzeczpospolita.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, iż udało się porozumieć z Grupą Murapol w zakresie warunków przejęcia przez nas wydawania dziennika Sport. Wsparcie biznesowe jakiego planujemy udzielić daje szansę utrzymania na rynku tego zasłużonego tytułu o 75-letniej już tradycji – powiedział Tomasz Jażdżyński, prezes zarządu Gremi Media SA. – Zauważamy brak trzeźwego, opartego na twardych zasadach ekonomii spojrzenia na problemy polskiego sportu. Na bazie naszej nowej gazety a także przy wykorzystaniu wiedzy i pozycji redakcji Rzeczpospolitej będziemy chcieli stworzyć silny, niezależny głos w dyskusji o kondycji tej bardzo ważnej dziedziny życia.

Logo dziennika Sport
Logo dziennika Sport

Nowy wydawca nie planuje przenosić siedziby redakcji dziennika, a redaktorem naczelnym tytułu pozostanie Andrzej Wasik. W najbliższym czasie wzmocnieniu mają ulec działania związane z cyfrowymi mutacjami Sportu.

Cieszę się, że to wydawnictwo Gremi Media ze swoim bogatym doświadczeniem na rynku prasowym i medialnym zostało właścicielem dziennika Sport. Wierzę, że przy nowym wydawcy nastąpi kolejny lepszy rozdział w historii ukazującej się od ponad 75 lat gazety – powiedział Andrzej Wasik, redaktor naczelny dziennika Sport. – Chcemy, żeby w wersji papierowej wciąż była ważnym źródłem informacji dla wszystkich fanów sportu – zarówno wielkiego i światowego, jak i lokalnego. Czekają nas też zmiany w celu zwiększenia atrakcyjności i popularności naszej witryny internetowej. Wszystko po to, żeby po Sport chętnie sięgali nie tylko dotychczasowi, ale też nowi, również młodzi odbiorcy.

Sport to dziennik o tematyce sportowej wydawany na południu Polski na terenie województw Śląskiego, Opolskiego, Dolnośląskiego i Małopolski. Z gazetą związana jest witryna internetowa dostępna pod adresem sportdziennik.com. Spółka Gremi Media S.A. wydaje dzienniki Rzeczpospolita i Parkiet, miesięcznik Uważam Rze Historia, a także ich serwisy internetowe. Ponadto posiada pakiet kontrolny w spółce e-Kiosk.