Gruchała, Gruszka i Korzeniowski ekspertami Eurosportu podczas Tokio 2020

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

23 lipca rozpoczną się letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Prawa do pokazywania wydarzenia posiada Europosrt. Stacja zaprezentowała ekspertów, którzy przybliżą widzom wydarzenia z Japonii.

Anna Rogowska (skok o tyczce), Aneta Konieczna (kajakarstwo), Julia Michalska (wioślarstwo), Jolanta Kumor (lekkoatletyka), Sylwia Gruchała (szermierka), Paweł Czapiewski (lekkoatletyka), Paweł Januszewski (lekkoatletyka), Robert Korzeniowski (lekkoatletyka), Adam Korol (wioślarstwo) i Piotr Gruszka (siatkówka) – to skład ekipy Eurosportu na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020. Eksperci stacji to medaliści najważniejszych imprez sportowych świata. W sumie sięgnęli oni po pięć złotych, dwa srebrne i pięć brązowych medali igrzysk olimpijskich.

Zebraliśmy grono fantastycznych ekspertów, którzy w znakomity sposób potrafią przekazać wiedzę, doświadczenie i atmosferę wielkiego święta sportu, jakim są igrzyska olimpijskie. Wraz z naszymi komentatorami i ekipą reporterską stworzą oni niezrównaną drużynę, która zabierze widzów w pełną emocji olimpijską podróż z Eurosportem – powiedziała Dorota Żurkowska-Bytner, Członek Zarządu TVN S.A. i Dyrektor Eurosportu w Polsce.

Kacper Merk w Tokio

Eksperci Eurosportu będą gościć w codziennych studiach prowadzonych przez Michała Korościela i Pawła Kuwika, a także regularnie pojawiać się na innych antenach i platformach TVN Grupa Discovery zarówno w trakcie igrzysk, jak i w okresie dzielącym od ceremonii otwarcia. Już teraz widzowie Eurosportu mogą poczuć przedsmak olimpijskich emocji śledząc kanały telewizyjne i platformy digitalowe stacji, a także oglądając dedykowane formaty jak choćby Trailblazers – program opowiadający o legendach, które wykorzystywały siłę sportu, aby zmieniać świat.

Stałym elementem relacji Eurosportu będą wywiady przeprowadzane w Japonii przez Kacpra Merka. Podczas igrzysk widzowie będą mogli obserwować także efekty kolejnej współpracy Eurosportu z Krzysztofem Gonciarzem. Igrzyska komentować będą między innymi Marek Rudziński, Janusz Rozum, Tomasz Jaroński, Karol Stopa, czy Mirosław Noculak.

W tym roku wszystkie transmisje z Igrzysk Olimpijskich będzie można oglądać w Player.pl. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć na żywo i na żądanie wszystkie starty Polaków i największych gwiazd sportu oraz walkę o każdy medal.

Dzięki pozyskanej sublicencji, Igrzyska Olimpijskich będzie można również oglądać na antenach Telewizji Polskiej. TVP1 i TVP Sport pokażą łącznie 350 godzin transmisji.