Grupa MWE Networks kupiła nową siedzibę w Szczecinie

  • Telewizja
Autor: rafs

Na początku marca należąca do Michała Winnickiego spółka MWE Teleport zakupiła nowy budynek, który jeszcze przed wakacjami stanie się siedzibą wszystkich firm grupy kapitałowej MWE.

Biurowiec zlokalizowany jest w centrum Szczecina przy ul. Romualda Traugutta, w bliskiej okolicy nowego węzła komunikacyjnego Łękno, który ma być głównym dworcem przesiadkowym powstającej Szybkiej Kolei Metropolitarnej. Budynek posadowiony jest na działce, na której zaplanowano miejsca parkingowe ze stacją ładowania samochodów elektrycznych oraz wiatą dla hulajnóg i rowerów.

fot. MWE

Studio telewizyjne i radiowe siedzibie MWE Networks?

W nowym budynku jest 5 kondygnacji. W piwnicy ma powstać studio telewizyjne i radiowe, gdzie tworzone będą audycje dla mediów grupy MWE Networks.

Naszą ambicją jest wyjście poza tradycyjną linearną telewizję. Chcemy tworzyć content audio oraz video także do Internetu, w tym podcasty, które mogą stać się solidnym fundamentem do zaistnienia na rynku radiowym. Bardzo poważnie myślimy o technologii DAB+ oraz wsparciu istniejących nadawców FM. Rozwijamy produkcję seriali fabularnych i programów poradniczych  – powiedział Michał Winnicki.

Obecnie budynek wymaga jeszcze  prac wykończeniowych. Aktualnie podłączane są do niego łącza światłowodowe, które zapewnią możliwość nadawania ogólnopolskich programów telewizyjnych na żywo.

W nowym biurze będzie mogło pracować znacznie więcej osób. Jego powierzchnia jest kilkukrotnie większa od naszych obecnych kilku szczecińskich biur. Cieszę się, że znów wszyscy będziemy pracować pod jednym dachem i razem stworzymy wiele ciekawych projektów, które z pewnością odniosą wielki sukces – dodał Michał Winnicki.